MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 
Collegium Civitas uruchamia studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim, który ma zachęcić młode osoby pochodzące z Ukrainy do rozpoczęcia studiów w Polsce. Uczestniczki i Uczestnicy będą mogli studiować przez rok w języku ukraińskim, a następnie kontynuować naukę na 2 roku studiów, na ścieżce w pełni polskojęzycznej. Oferta obejmuje 2 kierunki: Stosunki międzynarodowe i Zarządzanie.  Rekrutacja rusza już 26 kwietnia!

„Studentki i Studenci pochodzący z Ukrainy uczą się w Collegium Civitas już od kilkunastu lat. W tym roku akademickim to blisko 400 osób, które studiują w języku polskim lub angielskim.” – tłumaczy rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek, dodając, że „w sytuacji, kiedy od początku agresji Rosji granicę polsko-ukraińską przekroczyło już ponad 2 miliony uchodźców z Ukrainy, a część z nich zechce lub będzie musiało zostać w naszym kraju na dłużej, pomoc tym osobom w normalnym funkcjonowaniu jest niezmiernie ważna. Stąd właśnie pomysł na zorganizowanie studiów z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim.”

Do tej pory Studentki i Studenci z Ukrainy bardzo chętnie wybierali z oferty Collegium Civitas dwa kierunki: Stosunki międzynarodowe i Zarządzanie, dlatego nowa propozycja dotyczy właśnie tych programów. Warto podkreślić, że jest to oferta dla osób, które chcą po raz pierwszy rozpocząć naukę w Collegium Civitas na studiach pierwszego stopnia. Studia z rocznym programem pomostowym poprzedzone będą kursem języka polskiego, w ramach którego Uczestniczki i Uczestnicy będą doskonalić i utrwalać znajomość języka, co w przyszłości pozwoli im na swobodne kontynuowanie nauki na studiach prowadzonych w całości w języku polskim.

Proponowane w Collegium Civitas studia z rocznym programem pomostowym wpisują się w wizję kształcenia zgodnego z najwyższymi standardami jakości, a zarazem realizowanego w środowisku międzynarodowym i otwartym na osoby przybywające do nas z całego świata. W obliczu tragicznych wydarzeń za wschodnią granicą Polski rozszerzamy naszą ofertę, by udostępnić ją także osobom niewładającym obecnie ani językiem polskim, ani angielskim, chcącym zarazem kontynuować swoją edukację. Wierzymy, że w ten sposób możemy wesprzeć kształcenie młodego pokolenia Ukrainek
i Ukraińców, którego rola w odbudowie zniszczonej wojną ojczyzny będzie nie do przecenienia
– dodaje prorektor ds. dydaktycznych, dr Roland Zarzycki.

Wśród pracowników administracyjnych i nauczycieli akademickich Collegium Civitas już w tym momencie są obywatelki ukraińskie, które będą wspierać projekt od strony administracyjnej
i organizacyjnej. Jak podkreśla Prorektor Zarzycki, Uczelnia jest otwarta na zatrudnienie dodatkowych wykładowców, którzy podobnie jak studenci, uciekli z Ukrainy przed wojną i mogliby poprowadzić zajęcia właśnie w ramach studiów z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim.

Od początku wojny w Ukrainie Collegium Civitas aktywnie wspiera Studentki i Studentów z Ukrainy,
a także ich rodziny. Powołany został m.in. zespół, którego zadaniem jest monitorowanie sytuacji, reagowanie na potrzeby zgłaszane przez Studentki i Studentów Collegium Civitas pochodzenia ukraińskiego oraz realizowanie różnych form wsparcia – finansowego, psychologicznego czy w zakresie dydaktycznym. Z inspiracji społeczności akademickiej, Collegium Civitas zdecydowało się także powołać specjalny Fundusz Pomocy Studentkom, Studentom i Pracownikom Collegium Civitas oraz ich Rodzinom z Ukrainy.

Chcemy, aby wszystkie pomysły były tworzone w ścisłej współpracy z naszymi obecnymi Studentkami i Studentami – liderkami i liderami – to oni najlepiej wiedzą, jak pomóc swoim Koleżankom i Kolegom.” – dodaje rektor Mocek, podkreślając, że członkowie społeczności Collegium Civitas pomagają uchodźcom z Ukrainy nie tylko w murach Uczelni, ale także np. współorganizując zbiórki charytatywne czy wspierając w ramach wolontariatu działania Centrum Nauki Kopernik.

https://civitas.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.