MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Kielce staną się miejscem wymiany myśli technologicznej. Powstał klaster metrologiczny, który ma zrzeszać różne instytucje od biznesu po naukę i organizację pozarządowe.

Umowę w Targach Kielce podpisało kilkadziesiąt firm, instytucji naukowych i przedsiębiorstw podczas kongresu „Metrologia – szansa i wyzwanie przyszłości” organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską.

Dziś zrobiliśmy kolejny krok w stronę rozwoju polskiej metrologii — mówił prof. Zbigniew Koruba rektor Politechniki Świętokrzyskiej — To może być koło zamachowe dla rozwoju przemysłu, ale również dla naszych nauk ścisłych, przyrodniczych i nauk medycznych. Obecnie nie ma dyscypliny, w której metrologia nie miałaby znaczenia.

Na PŚK ma powstać nowy kierunek, na którym będą kształcić się przyszli metrolodzy. Studenci i absolwenci będą mogli odbywać staże i praktyki organizowane przez GUM w kraju i zagranicą oraz realizować prace dyplomowe i naukowe pod okiem naukowców instytutu.

Metrologia stanowi podstawę rozwoju gospodarczego każdego kraju. Cieszy mnie, że puls metrologiczny będzie bił w Kielcach — powiedział w stolicy woj. świętokrzyskiego prezes GUM, prof. Jacek Semaniak.

Mury Głównego Urzędu Miar pną się do góry. Zima była łaskawa dla budowlańców, co pozwoliło na przyśpieszenie prac. Budowa GUM zakończy się w 2023 roku, a kampus ma rozpocząć działalność rok później. Wówczas odpowiednio przeszkolona i przygotowana kadra będzie mogła wprowadzić w życie pierwsze projekty badawcze.

Źródło: https://tu.kielce.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt