MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

- W Strategii wyznaczamy drogę do celu, jakim jest przekształcenie Politechniki Warszawskiej w wiodący ośrodek badawczy i dydaktyczny w tej części Europy - podkreślił rektor uczelni, prof. Krzysztof Zaremba.

– Przygotowana przez nas Strategia Rozwoju Politechniki Warszawskiej do roku 2030 oparta jest na świadomości, że działalność badawcza stanowi dziś kluczową rolę w rozwoju świata, ale łączy się ona nierozerwalnie z odpowiedzialnością społeczną naukowców. Dlatego na listę strategicznych obszarów badawczych wpisaliśmy, między innymi, „Zdrowe, zrównoważone środowisko życia” oraz „Zrównoważony przemysł, materiały i procesy wytwarzania”. Równocześnie pandemia uzmysłowiła nam kluczową rolę dydaktyki w kształtowaniu postaw społecznych. Oba wspomniane zagadnienia jeszcze mocniej pokazały swoje znaczenie w obliczu wojny i dramatu, jaki dzieje się kilkaset kilometrów od nas – podkreśla prof. Krzysztof Zaremba, Rektor PW.

– W Strategii wyznaczamy drogę do celu, jakim jest przekształcenie Politechniki Warszawskiej w wiodący ośrodek badawczy i dydaktyczny w tej części Europy. Oznacza to intensywny wysiłek w tworzenie Uczelni wnoszącej odkrywczy wkład w  wiedzę i kształtującą trendy rozwoju technologii jutra. Pisząc strategię, myśleliśmy bardziej o technologiach proekologicznych i prospołecznych, jednak wyzwanie, jakim jest nowa sytuacja bezpieczeństwa, z olbrzymim zagrożeniem dla państw Europy Środkowej i Wschodniej ze strony agresywnej Federacji Rosyjskiej, zmusza nas do dołączenia jeszcze jednego zakresu technologii – bezpieczeństwa w jego wszystkich aspektach, od cyberbezpieczeńststwa po systemy zapewniające ochronę przez środkami militarnymi – dodaje Rektor PW.

Źródło: https://www.pw.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt