MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Co inżynier potrafi zrobić ze szkła, jakie właściwości ma to niezwykłe tworzywo, które z jednej strony jest kruche i podatne na destrukcję, a z drugiej potrafi przetrwać w stanie nienaruszonym tysiące lat oraz jakie są tajniki lewitacji magnetycznej - to zagadnienia, które przybliżą naukowcy z Akademii Górcznio-Hutniczej w Krakowie w trakcie otwartego dla publiczności spotkania.

Wydarzenie „AGH Nauka spotkania” wraca po przerwie covidowej do formuły stacjonarnej. W najbliższy czwartek o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla miłośników nauki, w trakcie którego będzie można posłuchać o najnowszych osiągnieciach w dziedzinie technologii szkła oraz wykorzystaniu lewitacji magnetycznej w urządzeniach wspomagających np. pracę serca. O historii szkła
i oddziaływaniu tego materiału na codzienne życie opowie prof. Manuela Reben
z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Technologię lewitacji przybliży prof. Adam Piłat z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.

„AGH NAUKA spotkania” to cykl krótkich, 30-minutowych wystąpień, w czasie których akademicy opowiadają czym zajmują się w ramach swojej pracy naukowej oraz w jaki sposób ich badania przekładają się na rzeczywistość bliską przeciętnemu człowiekowi. Dotychczasowe spotkania, ze względu na obowiązujące obostrzenia odbywały się online. Od tego jednak miesiąca wracają w formule bezpośrednich spotkań z publicznością, w trakcie których będzie można zadać pytania, wymienić opnie, a także obalić naukowe mity. 

Najbliższe spotkanie, w czwartek 28 kwietnia, rozpocznie się o godz. 18:00,
w sali audytoryjnej w Centrum Dydaktyki AGH (ul. Reymonta 7, budynek U-2). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Do udziału serdecznie zapraszamy mieszańców Krakowa, sympatyków nauki oraz poszukiwaczy odpowiedzi na nurtujące pytania. Tych, którzy nie mogą dotrzeć, zachęcamy do śledzenie transmisji na kanale YouTube AGH.

Ostatnie dwa wydarzenia „AGH NAUKA spotkania” odbędą się w tym semestrze 19 maja i 23 czerwca. Tematy kolejnych wykładów dostępne będą na stronie: spotkania.agh.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt