MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Informatyka, finanse i rachunkowość, weterynaria, dietetyka, biotechnologia, zarządzanie, logistyka  oraz ekonomia to najpopularniejsze w ostatnich latach kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Tegoroczna rekrutacja rozpocznie się 7 czerwca i potrwa do połowy sierpnia. W przypadku niewykorzystania wolnych miejsc przewiduje się uruchomienie tury uzupełniającej – wrześniowej.

Nabór na studia w roku akademickim 2022/2023 ruszy 7 czerwca, a wraz z nim uruchomiona zostanie Internetowa Rejestracja Kandydatów (IRK). SGGW prowadzi rekrutację na studia pierwszego stopnia oraz studia jednolite magisterskie na podstawie wyników uzyskanych na maturze z przedmiotów będących podstawą kwalifikacji na dany kierunek studiów. Przed zakwalifikowaniem na dany kierunek kandydaci nie składają żadnych dokumentów. Internetowa rejestracja polega na wpisaniu swoich danych osobowych oraz wyników matur do IRK. Po rejestracji uzyskuje się dostęp do panelu, w którym można dokonać wyboru kierunku studiów. System rejestracyjny umożliwia wybór tylko jednego kierunku i jednej formy studiów (stacjonarne/niestacjonarne). Decyzję w sprawie wyboru kierunku studiów można zmieniać w trakcie trwania danej tury rekrutacji.

Opłata rekrutacyjna w roku akademickim 2022/23 wynosi 85 zł. Zmiana kierunku studiów czy formy studiów ze stacjonarnej na niestacjonarną lub odwrotnie, w trakcie trwania danej tury rekrutacji, nie wymaga kolejnych opłat. Udział w kolejnych turach rekrutacji (na pozostałe wolne miejsca) wymaga wniesienia opłaty rekrutacyjnej.

Komunikacja z maturzystami w trakcie rekrutacji odbywa się poprzez internetowe strony rekrutacyjne SGGW, panel administracyjny w systemie IRK oraz pocztę elektroniczną (adres e-mail kandydata wpisany w IRK).

Rekrutacja w 7 krokach:

  1. wybierz kierunek studiów, który Cię interesuje,
  2. zarejestruj się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów,
  3. zapisz się na wybrany kierunek studiów,
  4. wpisz wyniki matur,
  5. wnieś opłatę rekrutacyjną,
  6. sprawdź wyniki kwalifikacji,
  7. złóż komplet dokumentów.

Dokumenty składają tylko i wyłącznie kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia. Kandydatom tym w dniu kwalifikacji zostanie nadany status “zakwalifikowany”, w dalszym kroku kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia pierwszego stopnia lub studia jednolite magisterskie dostarczają w terminie wskazanym w kalendarium  rekrutacji komplet wymaganych dokumentów. Dokumenty należy złożyć w siedzibie Uczelni osobiście, pocztą lub za pośrednictwem kuriera.

Kwalifikacja uzupełniająca

Kandydat niezakwalifikowany do przyjęcia w pierwszej turze rekrutacji może wziąć udział w turze drugiej – uzupełniającej na kierunki, na których pozostały wolne miejsca. W ramach tury uzupełniającej, kandydat zapisuje się na wybrany kierunek studiów i wnosi opłatę rekrutacyjną.

Wszelkie informacje dotyczące terminów rekrutacji znajdują się na stronie internetowej SGGW w zakładce DLA KANDYDATA. Dodatkowo informacji na temat zasad rekrutacji udziela Biuro Spraw Studenckich SGGW.

W ostatniej rekrutacji na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego udział wzięło ponad 13 tys. kandydatów.

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021 SGGW zajęła drugie miejsce w kategorii uczelni przyrodniczych i pierwsze miejsce w kategorii kierunków: architektura krajobrazu, weterynaria oraz kierunki rolnicze i leśne. Wysoko oceniono także dietetykę oraz biotechnologię (2. miejsce), a także kierunki o żywieniu i żywności (3. miejsce), socjologię (4. miejsce) i zootechnikę (4. miejsce). W pierwszej dziesiątce znalazły się również takie kierunki jak: inżynieria środowiska (5. miejsce), biologia (6. miejsce), ochrona środowiska (6. miejsce), gospodarka przestrzenna (8. miejsce), logistyka (8. miejsce) oraz pedagogika (9. miejsce).

Więcej o rekrutacji w SGGW

Informator dla kandydatów na studia 2022/2023

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi w sekcji FAQ

Nadal szukasz odpowiedzi?
Napisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poznaj SGGW i bądź na bieżąco:

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!