MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej i francuskiego Międzynarodowego Instytutu Energii Jądrowej podpisali porozumienia o współpracy dotyczące kształcenia studentów w zakresie energetyki jądrowej.

Podczas podpisania umów Uniwersytet Warszawski reprezentował prof. Sambor Grucza, prorektor ds. współpracy i spraw pracowniczych, Politechnikę Warszawską – prof. Mariusz Malinowski, prorektor ds. nauki. Przedstawicielką Międzynarodowego Instytutu Energii Jądrowej była dyrektor Karen Daifuku.

– Jako Europejczyk postrzegam współpracę pomiędzy Międzynarodowym Instytutem Energii Atomowej i Uniwersytetem Warszawskim, pomiędzy Francją a Polską, także w wymiarze europejskim. Ostatnie lata pokazały, że wspólnota Unii Europejskiej nie jest dana raz na zawsze, że trzeba o nią dbać każdego dnia dokładać kolejną małą cegiełkę, niekiedy nawet o nią walczyć. W moim głębokim przekonaniu współpraca pomiędzy MIEA i Uniwersytetem Warszawskim stanie się kolejną taką cegiełką. W tym wymiarze współpraca ta stanie się idealnym wzorcem do naśladowania – powiedział na spotkaniu prof. Sambor Grucza, prorektor UW.

Podpisane porozumienia mają na celu zachęcenie do studiowania na kierunkach związanych z energetyką jądrową. Wspólne działania obejmą wsparcie w tworzeniu specjalistycznych kursów z dziedziny energetyki jądrowej, tworzenie programów podwójnego dyplomu i wymian z francuskimi uniwersytetami oraz uczelniami technicznymi, a także organizację seminariów dla studentów, którzy planują pracę w sektorze energii jądrowej.

– Uczelnie, z którymi zawarliśmy porozumienia nie tylko kształcą przyszłych ekspertów w dziedzinie energetyki jądrowej, ale także wnoszą wiele innych umiejętności, które będą niezbędne do realizacji ambicji Polski w zakresie rozwoju energii jądrowej. Jako partner francuski mamy nadzieję przyczynić się do tego sukcesu – podsumowała Karen Daifuku z MIEA.

 

Źródło: https://www.uw.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt