MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Po udanych targach w Taszkencie – stolicy Uzbekistanu, ponownie byliśmy obecni na targach edukacyjnych IEFT w Stambule!

Była to jubileuszowa, 40 edycja największych i najbardziej znanych targów edukacyjnych na rynku tureckim. Na targach International Education Fairs of Turkey (IEFT), które odbyły się w dniach 16-17 kwietnia w Stambule, w ramach programu uczestniczyły cztery polskie uczelnie.

Targi IEFT to największe i najstarsze targi edukacyjne w Turcji. I choć zostały zorganizowane w nieco innej formule (z ograniczoną liczbą wystawców i odwiedzających oraz z zaostrzonymi wymogami sanitarnymi), cieszyły się wysoką frekwencją. Organizatorzy IEFT przygotowali je również staranie pod względem merytorycznym – kandydaci zostali wcześniej wyselekcjonowani i dobrze przygotowani informacyjnie, zdecydowana większość przychodziła od razu do stoisk konkretnych krajów, mając przygotowane pytania, a nawet komplety dokumentów rekrutacyjnych.  

Rynek turecki ma dla programu Study in Poland duże znaczenie. Dzięki wysokiemu odsetkowi młodych osób w społeczeństwie, rynek ten wciąż przez większość uczelni europejskich postrzegany jest jako jeden z najbardziej obiecujących kierunków promocji zagranicznej.

W Polsce zauważalny jest konsekwentny wzrost liczby studentów z Turcji. W roku akademickim 2011/12 na polskich uczelniach studiowało ich tylko 411. W roku 2020/21 było ich ponad 2200 i jest to piąta obecnie grupa studentów obcokrajowców w naszym kraju.

Młodzież turecka aktywnie szuka możliwości studiowania za granicą i tańszych ofert. Wynika to z trudnej sytuacji ekonomicznej i politycznej Turcji, wysokiej inflacji i spadku wartości tureckiej waluty. Polskie uczelnie spełniają wiele z kryteriów, którymi kierują się młodzi Turcy. Dlatego warto wykorzystać możliwości promocji polskiej edukacji w tym kraju.

Mamy nadzieję, że powrót do formy stacjonarnej targów stanie się normą. Umiędzynarodowienie jest jednym z priorytetów polskich uczelni. Warto wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, by promować ofertę i zalety polskich szkół wyższych w krajach, z których mamy stały przypływ studentów zagranicznych!

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt