MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Prof. Irene Tracey, dziekan Merton College,  została nominowana na następną rektor Uniwersytetu Oksfordzkiego. Zastąpi obecną rektor, profesor Louise Richardson, w 2023 roku.

Prof. Tracey obecnie jest również profesorem neurologii anestezjologicznej na Wydziale Neuronauki Klinicznej w Nuffield, wydziale, który kierowała przez kilka lat. Jest także prezydentem-elektem Federacji Europejskich Towarzystw Neuronaukowych (FENS). Prof. Tracey ukończyła doktorat z biochemii w Merton College w Oksfordzie; jej praca doktorska koncentrowała się na wczesnym wykorzystaniu metod obrazowania metodą rezonansu magnetycznego do badania mechanizmów chorobowych. Następnie odbyła staż podoktorski w Harvard Medical School, pracując w Martinos Center for Biomedical Imaging, zanim wróciła do Oksfordu w 1997 roku. Została założycielką, a następnie dyrektorem przez dziesięć lat wiodącej na świecie instytucji znanej obecnie jako Wellcome Centrum for Integrative Neuroimaging.

Prof. Tracey będzie odpowiedzialna za strategiczny kierunek i przywództwo najwyżej notowanego uniwersytetu na świecie. Nominacja profesor Tracey została zatwierdzona przez Radę Uniwersytetu Oksfordzkiego i obecnie podlega zatwierdzeniu przez Kongregację, suwerenny organ uniwersytetu. Po zatwierdzeniu przez Kongregację, profesor Tracey zastąpi w 2023 roku obecną rektor. Jest cenioną badaczką.

Źródło: https://www.oxfordstudent.com

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!