MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Studenci w Irlandii mają problemy ze znalezieniem miejsca do spania z powodu obecnego kryzysu mieszkaniowego w kraju. W rezultacie niektórzy zagraniczni studenci zostali zmuszeni do spania na ulicy lub w samochodach.

Jak donosi Irish Examiner, część studentów rozważa powrót do swoich krajów ojczystych bez ukończenia kursów lub przeniesienie studiów do innego kraju ze względu na brak możliwości znalezienia lub sfinansowania zakwaterowania w Irlandii.

Według badania przeprowadzonego w lutym przez Irlandzką Radę Studentów Międzynarodowych (ICOS), oprócz braku mieszkań studenckich, wysokie czynsze i niska jakość zakwaterowania to niektóre z problemów dotykających studentów. Badanie ICOS wykazało, że połowa wszystkich studentów biorących udział w ankiecie, przebywała w pokoju z trzema lub więcej osobami, 11 proc. musiało dzielić pokój z sześcioma lub więcej osobami, a tylko dziesięć procent miało swój własny pokój.

Dyrektor wykonawczy ICOS, Laura Harmon, powiedziała, że ​​studenci zagraniczni są bardziej narażeni na problemy, jeśli chodzi o zakwaterowanie, ponieważ przyjeżdżają do Irlandii z niewielką wiedzą na temat czynszów, co jej zdaniem oznacza, że ​​mogą zostać „oszukani lub wykorzystani”. - Rosnące czynsze i brak dostępnych nieruchomości do wynajęcia zmusza wielu studentów do życia w przepełnionych mieszkaniach. Pilnie potrzebujemy przeglądu obecnego ustawodawstwa dotyczącego przeludnienia, które pochodzi z 1966 roku, i nie jest już odpowiednie – podkreśliła Harmon. Tymczasem przewodnicząca Związku Studentów w Irlandii (USI) Clare Austick podkreśliła, że ​​kryzys związany z zakwaterowaniem studentów w Irlandii jest „najgorszy, jaki kiedykolwiek był”, dodając, że przeludnienie, z jakim borykają się studenci zagraniczni, jest czymś, czym musi się zająć rząd.

Dane z ostatniego raportu firmy Daft za pierwszy kwartał 2022 roku wykazały, że liczba nieruchomości do wynajęcia spadła na początku lutego do mniej niż 1400 nieruchomości dostępnych do wynajęcia w całym kraju. Te same dane wykazały, że w Dublinie dostępnych było tylko 712 nieruchomości, co według Irish Examiner było najniższym poziomem od 2006 roku.

Opr. MTA

Źródło: https://www.irishexaminer.com

 

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!