MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


12 maja oficjalnie rozpoczął działalność Welcome Center UMCS - miejsce pierwszego kontaktu dla studentów zagranicznych, którzy przybyli aby kształcić się na największej uczelni we wschodniej Polsce.

- UMCS od wielu lat stawia na umiędzynarodowienie. Traktujemy je jako absolutnie kluczową rzecz dla funkcjonowania nowoczesnego uniwersytetu, który aspiruje o wysoką pozycję i konkurencyjność w świecie badań, nauki i dydaktyki realizowanej na poziomie kształcenia wyższego. Welcome Center dla uczelni europejskich, nowoczesnych jest standardem. I od dziś już formalnie standardem będzie również na UMCS – powiedział prof. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS. - Uruchomiony punkt służyć będzie zarówno przyjęciu studentów, jak i wprowadzeniu ich w życie akademickie. Często osoby te przyjeżdżają z dalekich krajów, innych kultur i dla nich ten początek, pierwsze zetknięcie z uniwersytetem jest elementem niezwykle istotnym, który rzutuje na ich percepcję w przyszłości.

W imieniu prezydenta Lublina władzom uniwersytetu podziękował i pogratulował dr Mariusz Sagan, dyrektor miejskiego Wydział Strategii i Przedsiębiorczości. Dodał, że Welcome Center świetnie realizuje także strategię miasta – od lat nakierowaną na umiędzynarodowienie, pozyskiwanie jak największej liczby studentów zagranicznych, ale i tworzenie przyjaznego ekosystemu dla młodych osób z zagranicy. Dr Sagan zaznaczył również, że rektor Dobrowolski był inicjatorem programu Research in Lublin, którego celem jest zapraszanie do Lublina nie tylko studentów z całego świata, ale również naukowców.

Podczas otwarcia Welcome Center wręczono certyfikaty uznania dla wyróżniających się studentów zagranicznych. Uroczystość uświetniły również występy studenckich zespołów: ,,The Helping Hand'' oraz ,,UMCS Butterflies", których członkowie pochodzą z Tanzanii, Zimbabwe, Ugandy, Namibii. Do tańca przyłączył się także JM Rektor!

https://www.umcs.pl/

 

 

 

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!