MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Grupa ERGO Hestia rozpoczęła nowy program „Marzenia Mamy”, którego celem jest wspieranie w procesie adaptacyjnym dzieci i ich mam, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Odbywają się one w wielu miastach Polski. W Rzeszowie ubezpieczyciel współpracuje z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania. Podczas warsztatów dzieci uczą się, jak odnaleźć się w nowej i trudnej dla nich sytuacji, a także poprzez rozwój emocjonalny i twórczy budować wiarę w siebie. Program jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-14 lat. Za jego realizację odpowiadają Fundacja Artystyczna Podróż Hestii wraz z Fundacją Integralia, we współpracy z artystami i terapeutami. Projekt wpisuje się w strategię ESG prowadzoną przez sopockiego ubezpieczyciela.

- W Rzeszowie znajduje się wielu uchodźców z Ukrainy. Program „Marzenia Mamy” pozwala choć w pewnym stopniu przezwyciężać ich trudności adaptacyjne. Współpraca z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie była kluczowa w tak sprawnym zainaugurowaniu programu. Od pierwszych zajęć mamy wielu podopiecznych z Ukrainy – podkreśla Bożena Rzepka, Dyrektor Przedstawicielstwa Detalicznego ERGO Hestii w Rzeszowie.

Program warsztatów „Marzenia Mamy” zbudowany jest w oparciu o założenia arteterapii – psychoterapii wykorzystującej dziedziny artystyczne. Ich celem jest angażowanie dzieci do zabaw, w których dziecko poprzez kontakt ze sztuką może nabrać pewności siebie i dystansu. Warsztaty „Marzenia Mamy” są prowadzone przez polskich i ukraińskich doświadczonych edukatorów i arteterapeutów z udziałem artystów z Polski i Ukrainy. Program obecnie jest realizowany w Sopocie, Warszawie i Rzeszowie. Następne punkty są już tworzone w Łodzi oraz Kaliszu.

- Projekt przygotowany przez Fundacje Grupy ERGO Hestia doskonale wpisuje się w działania, jakie podejmujemy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dla społeczności ukraińskiej. Nasze główne wsparcie kierujemy do naukowców oraz studentów z Ukrainy, ale inicjatywą, do której przywiązujemy dużą wagę jest także świetlica dla uchodźców. Jej celem od samego początku było stworzenie dla ukraińskich kobiet i ich dzieci spokojnej i bezpiecznej przestrzeni do spotkań i bycia ze sobą. Nasz projekt świetlicy „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa” ewoluuje. Coraz bardziej skupiamy się na ofercie wsparcia w postaci kursów językowych i warsztatów edukacyjnych, ale nie zapominamy także o sferze emocji i o pomocy psychologicznej dla najmłodszych. Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni, że w naszej uczelni realizowany będzie tak wartościowy projekt, jakim są warsztaty artystyczno-terapeutyczne „Marzenia Mamy” – podkreśla dr Wergiliusz Gołąbek, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Podczas warsztatów „Marzenia Mamy” dzieci uczą  się poprzez kontakt ze sztuką i obcowanie z dziełami wielkich artystów. Dzieci mogą również uczestniczyć w zabawach samemu stając się artystami - malując, rysując, rzeźbiąc, tworząc własne dzieła sztuki.

***

O ERGO Hestii:

Grupa ERGO Hestia to druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa na polskim rynku, pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze. Od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od 30 lat funkcjonowania firmy jest Piotr Maria Śliwicki.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt