REKLAMA


REKLAMA


Prof. Rafał Weron z Politechniki Wrocławskiej został przyjęty do prestiżowej organizacji Academia Europaea zrzeszającej naukowców z różnych dziedzin.

Akademia, która ma siedzibę w Londynie, istnieje od 1988 roku. Jej członkami jest prawie 5000 wybitnych specjalistów z medycyny, chemii, fizyki, matematyki, ekonomii, nauk humanistycznych i społecznych. W tym gronie znajduje się też ponad 70 laureatów Nagrody Nobla.

Działa na rzecz wprowadzania najwyższych standardów w nauce, badaniach i edukacji, a także wspiera interdyscyplinarne podejście do nauki. Podzielona jest na 20 sekcji w czterech grupach przedmiotowych – nauki humanistyczne, społeczne i pokrewne, ścisłe, biologiczne.

Obecnie należy do niej pięcioro naukowców z Politechniki Wrocławskiej – oprócz prof. Rafała Werona – także prof. Arkadiusz Wójs (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), prof. Cezary Madryas (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) oraz prof. Tadeusz Luty i prof. Katarzyna Chojnacka (oboje Wydział Chemiczny).

Źródło: https://pwr.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!