MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Tegoroczny Perspektywy Women in Tech Summit odbędzie się pod znakiem klimatycznej neutralności i ma ambicję, aby stać się pierwszą w Polsce imprezą pozytywną klimatycznie. 

Organizator, Fundacja Edukacyjna Perspektywy, zamierza obliczyć całkowity ślad węglowy summitu już na etapie przygotowań do wydarzenia (np. podróże uczestników, zużycie energii elektrycznej i ciepła, budowa stoisk), a dzięki temu dążyć do jego maksymalnej redukcji, promując transport publiczny dla uczestników, wegańską dietę i warszawską kranówkę do picia, a także tworząc stoiska wielokrotnego użytku, unikając plastikowych opakowań i gadżetów.

Partnerem Głównym idei Summitu Pozytywnego Klimatycznie jest Orange, a wspierającymi Plan Be Eco i Miasto Stołeczne Warszawa. I to właśnie dzięki warszawskiemu ratuszowi i prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu od 7 do 8 czerwca wszyscy uczestnicy konferencji (na podstawie Summitowego identyfikatora lub wydrukowanego biletu na Summit) będą mogli podróżować komunikacją miejską (autobusy, tramwaje, metro) za darmo! Ponadto organizatorzy zachęcają uczestników Summitu do wybierania jeszcze bardziej ekologicznych opcji dojazdu na konferencję, zapewniając ponad 300 “miejsc parkingowych dla rowerów” tuż przy Expo XXI.

- Naszym obowiązkiem jest działanie. Podejmujemy się więc zobowiązania: uczynienia z Summitu imprezy prawdziwie wrażliwej w kwestii wpływu na klimat    – mówi dr Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i twórczyni Summitu. – Policzymy, zredukujemy i skompensujemy z nawiązką emisję gazów cieplarnianych związaną z realizacją wydarzenia – i pozostanie po nim chroniony, bioróżnorodny las w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Emisje będą zatem więcej niż zrównoważone. Chcemy jednak pójść o krok dalej – nie tylko zero emisyjność, ale też pozytywny wpływ na klimat. Jest to bardzo duże wyzwanie!

https://womenintechsummit.pl/

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt