MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Dr Kishan Manocha, przedstawiciel ONZ uroczyście otworzy w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej interaktywną wystawę dla dorosłych i dzieci. Zapraszamy 1 czerwca 2022 roku o godz. 11:30

Z okazji Dnia Dziecka i w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (APS) oraz 15. Szkoły Letniej UNESCO prezentujemy w murach naszej Akademii szczególną wystawę o prawach dziecka.

„Czy mnie słychać?” to rozmowa, warsztaty, interaktywna wystawa dla dzieci, rodzin i dorosłych stanowiąca zaproszenie do działań twórczych inspirowanych sztuką współczesną i dotyczących praw dziecka. Artystyczną przestrzeń wystawy tworzy dziesięć mobilnych stanowisk instalowanych zazwyczaj
w parkach, na ulicach i w różnych instytucjach kultury. Odbiorcy, angażując się w poszczególne sytuacje twórcze, mogą stawiać pytania i sprawdzać w trakcie zabawy, co jest ważne dla dzieci zdaniem zarówno najmłodszych, jak i osób, które się nimi opiekują.

Podczas rozmów każdy głos jest tak samo ważny i traktowany z szacunkiem. Taka postawa, stwarza bezpieczną przestrzeń do wypowiedzi i przyczynia się do poszerzania otwartości na potrzeby dzieci i potrzebę szanowania ich praw.

Pomysłodawcami projektu są członkowie Grupy Celowej: Janusz Byszewski, Mariusz Libel i Beata Nessel-Łukasik, a organizatorem Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”.

Wystawa „Czy mnie słychać?” prezentowana jest w wielu miejscach w Warszawie i na Mazowszu, od maja do listopada 2022 roku. Akademia, doceniając walory artystyczne i edukacyjne przedsięwzięcia, objęła wystawę patronatem i zaprosiła w mury Uczelni, uświetniając w ten sposób święto Dnia Dziecka i włączając się w prace badawcze, jakie są realizowane w ramach tego projektu.

Uroczystemu otwarciu wystawy, którego dokona 1 czerwca br. o godz. 11:30 przedstawiciel ONZ dr Kishan Manocha, towarzyszyć będzie równie uroczyste ogłoszenie rozpoczęcia pierwszego w APS kierunku studiów w języku angielskim poświęconego prawom dziecka - "Masters in Children's Rights and Childhood Studies".

Informacje organizacyjne

Wystawa „Czy mnie słychać?”
Otwarcie: 1 czerwca 2022 r., godz. 11.30
Czas trwania: 1-3 czerwca
Miejsce: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, ul. Szczęśliwicka 40, Warszawa, Budynek C, Aula C

***
Projekt „Czy mnie słychać?” realizowany jest w ramach Strategii Rozwoju Kultury w województwie mazowieckim na lata 2015-2022 oraz dzięki wspófinansowaniu przez m.st. Warszawa. Przedsięwzięcie objęły patronatem - Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej oraz Polskie Stowarzyszenie im. J. Korczaka.


Kontakt
Biuro Promocji Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Beata Kwiatkowska
rzeczniczka obchodów 100-lecia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 589 36 06, 22 589 36 00 w. 2050


fotografia: Beata Nessel-Łukasik

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt