MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

1 czerwca 2022r. w Technikum Mechatronicznym w Warszawie, w popularnej „Wiśniowej”, odbędzie się wydarzenie podsumowujące zawody Hackathon, organizowane przez lidera na rynku automatyki przemysłowej i robotyki, firmę Elmark Automatyka S.A.

Uczniowie będą uczestniczyć w całotygodniowym pokazie obsługi robota UNIVERSAL ROBOTS. Dodatkowo, goście zaproszeni  oraz uczestnicy środowej uroczystości będą mieli okazję wzięcia udziału w prezentacjach projektów uczniowskich, takich jak: Sprawne miasto, INNhub, MEWAM elektroniczne wspomaganie mięśni ręki, Small Talk oraz Modułowe stanowisko dydaktyczne do odnawialnych źródeł energii.

Zawody Hackathon składały się z dwóch etapów polegających na rozwiązaniu zadań, podczas których uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością oraz innowacyjnymi pomysłami. Etap finałowy polegał na stworzeniu aplikacji przemysłowej przy wsparciu w pełni zautomatyzowanego stanowiska robotycznego.

Zawody pozwoliły uczniom wykazać się wysokim poziomem umiejętności rozwiązywania zadań problemowych z zakresu automatyzacji i robotyki. Uczestnicy walczyli m.in. o udział w profesjonalnym certyfikowanym szkoleniu w firmie Elmark Automatyka S.A.

Do finału zakwalifikowały się trzy najlepsze zespoły wybrane spośród 20!!!

Technikum przy Wiśniowej i jej uczniowie to elita kadr mechatronicznych w Polsce. Warto podpatrywać, jak układa się współpraca szkoły ze znakomitymi firmami świata nowych technologii

https://tm1.edu.pl/

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt