MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Ponad 10 tys. zarejestrowanych uczestniczek i uczestników ze 100 krajów świata, ponad 80 partnerów technologicznych – najlepszych i największych globalnych firm – oraz najlepsze uczelnie techniczne w Polsce, dziesiątki merytorycznych techtalków, warsztatów, spotkań, sesji, paneli… To wszystko i jeszcze więcej już od dzisiaj, 7 czerwca, w Warszawie, w Centrum EXPO XXI na największej imprezie dla kobiet w technologiach w Europie. Ruszyła konferencja Perspektywy Women in Tech Summit 2022.

Stolica stała się znów centrum rozmów o najnowszych technologiach, ich wpływie na nasze życie i roli, jaką odegrać tu mają kobiety. Perspektywy Women in Tech Summit 2022 to dwa superintensywne i wypełnione merytoryczną treścią dni. Wydarzenie adresowane jest do studentek, kobiet stojących u progu kariery zawodowej, profesjonalistek, naukowczyń, aktywistek, liderek, startuperek oraz do wszystkich kobiet zainteresowanych technologiami i szukających inspiracji, najnowszej wiedzy oraz chcących dołączyć do zmian zachodzących we współczesnym świecie.

Wydarzenie organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy, a partnerują jej największe firmy technologiczne oraz najlepsze uczelnie techniczne z Polski i ze świata. Na godz. 11.00 przewidziano uroczyste otwarcie, w którym udział wezmą Roza Otunbajewa, była prezydent Kirgistanu; Daniel Lawton, zastępca szefa misji Ambasady USA w Polsce; Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy; Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech; dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Perspektywy Summit ma ambicję, aby stać się pierwszą w Polsce imprezą pozytywną klimatycznie. – Perspektywy Women in Tech Summit to spotkanie zaangażowanych, mądrych i odpowiedzialnych kobiet w technologiach – a to zobowiązuje. My wiemy, że od nas zależy bardzo dużo. Walka o planetę jest obecnie kwestią najważniejszą. Naszym obowiązkiem jest działanie. Podejmujemy się więc zobowiązania – uczynienia z Summitu imprezy prawdziwie wrażliwej w kwestii wpływu na klimat – mówi dr Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i twórczyni Summitu. – Policzymy, zredukujemy i skompensujemy z nawiązką emisję gazów cieplarnianych związaną z realizacją wydarzenia – i pozostanie po nim chroniony, bioróżnorodny las w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Emisje będą zatem więcej niż zrównoważone. Chcemy pójść o krok dalej – nie tylko zeroemisyjność, ale też pozytywny wpływ na klimat. Jest to bardzo duże wyzwanie!

Partnerem Głównym idei Summitu Pozytywnego Klimatycznie jest Orange, wspierającymi Miasto Warszawa i Plan Be Eco.

Summit to dwa superintensywne dni rozmów o najnowszych zwrotach w technologiach i naszej wspólnej przyszłości w tym kontekście – z programem trzech scen, serią 100 specjalistycznych warsztatów, strefą mentoringu i targami pracy (Career Expo) gromadzącymi firmy i instytucje, którym szczególnie zależy na zatrudnianiu kobiet. Będą mu towarzyszyć liczne wydarzenia dodatkowe – seria kilkunastu wieczornych spotkań w firmach (Tech Warsaw Welcomes), seminarium naukowe dla badaczek i badaczy w zakresie informatyki oraz Wielka Celebracja Kobiet w TECH&IT – czyli żywiołowa impreza wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Kobiet w Sztucznej Inteligencji.  Najważniejszymi tematami tegorocznej konferencji będą: metaverse, sztuczna inteligencja w jej najnowszych i najbardziej praktycznych odsłonach, blockchain, cyberbezpieczeństwo, technologie proklimatyczne, deep tech, 5G i chmura. Przygotowano warsztaty, techtalki, wystąpienia ponad 150 inspirujących mówców oraz znakomitych gości specjalnych z całego świata.

Więcej: https://womenintechsummit.pl

 

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt