MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Z początkiem czerwca br. do Klubu Partnerów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie dołączył Kearney – wiodąca globalna firma konsultingowa. Celem współpracy ma być połączenie akademickiej wiedzy z gospodarczą i biznesową praktyką, na czym skorzystają przede wszystkim studenci i absolwenci. Partnerstwo z SGH to ważny punkt strategii Kearney, w której istotną rolę odgrywają działania ze środowiskiem akademickim i studenckim.

Klub Partnerów SGH powstał w 1998 roku jako wspólna inicjatywa polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw oraz władz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ideą klubu jest łączenie dla obopólnej korzyści świata akademickiego z biznesowym. Chcąc przystąpić do tego gremium firma musi spełniać kilka określonych warunków: posiadać stabilną pozycję i uznaną renomę na rynku, kierować się zasadami etyki biznesu, wspierać rozwój zawodowy swoich pracowników, a jednocześnie być otwartą na współpracę z instytucjami edukacyjnymi i w zgodzie z ich misją umiejętnie konfrontować potrzeby gospodarki z profilem kształcenia uczelni i sylwetką zawodową jej absolwentów.

Współpraca edukacji i biznesu jest niezbędna dla obu stron. Wiedza akademicka jest doskonałym fundamentem zawodowego życia, zaś jej wykorzystanie w biznesowej praktyce jest naturalnym sposobem jej weryfikacji i dalszego rozwoju. Cieszymy się, że współpracując z SGH w Klubie Partnerów będziemy stanowić ogniwo łączące te dwa światy. Celem Kearney jest pomoc biznesom na całym świecie w strategicznej transformacji w najbardziej złożonych kwestiach (jak zrównoważony rozwój, efektywność czy digitalizacja). Mamy nadzieję inspirować studentów SGH do wyboru ścieżek rozwoju, w których będą mogli najlepiej zrealizować swój potencjał – powiedział Krystian Kamyk, Partner Zarządzający Kearney w Polsce.

Komentując nawiązanie współpracy, rektor SGH, dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH powiedział natomiast: – Cieszę się, że tak renomowana firma konsultingowa jak Kearney wstępuje dziś do Klubu Partnerów SGH. Konsultanci Kearney są absolwentami najlepszych uczelni i posiadają bogate doświadczenie zdobyte w różnych sektorach i branżach. Dzięki nawiązanej przez nas współpracy nasi studenci mogą nie tylko skorzystać z wiedzy i doświadczenia Kearney, ale także wziąć udział w profilowanych szkoleniach, stażach, warsztatach i seminariach. Od lat jedną z wiodących cech wyróżniających SGH na rynku edukacyjnym jest łączenie studiów z praktycznym aspektem wykonywania zawodu. Współpraca z firmą Kearney jest kolejnym krokiem do realizacji założenia, że wiedza powinna być poparta praktyką.

Członkowie Klubu razem i każdy osobno, realizując swoje strategie biznesowe, współpracują z SGH w minimum czterech obszarach: employer branding i rekrutacja, edukacja i nauka, wzmacnianie potencjału SGH oraz projekty społeczne. We wszystkie z nich wpisuje się polityka działania Kearney – międzynarodowej firmy doradztwa strategicznego, zatrudniającej na całym świecie ponad 4 tys. pracowników, z których część jest absolwentami SGH. W Polsce Kearney działa od 1990 roku, a od 1996 roku posiada swoje oficjalne biuro w Warszawie. Na rynku polskim firma specjalizuje się w doradztwie strategicznym dla branż takich jak m.in.: finanse i bankowość, handel i dobra konsumenckie, telekomunikacja, energetyka, przemysł ciężki, transport i logistyka. Od momentu powstania w 1926 roku Kearney doradza największym firmom na całym świecie, a w gronie jej klientów znajduje się większość firm wymienianych w rankingu Fortune Global 500, wpływowe organizacje rządowe i non-profit.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt