MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ranking „Financial Times” studiów magisterskich z finansów nie pozostawia wątpliwości, że na wschód od Renu najlepiej kształci przyszłych finansistów Akademia Leona Koźmińskiego. Polska uczelnia po raz kolejny potwierdziła wysoki poziom swoich studiów z finansów, zajmując w najnowszym rankingu „FT” 30. miejsce na świecie i pierwsze w regionie.

Zwycięzcą tegorocznego rankingu jest HEC Paris. Drugie miejsce zajmuje ESCP Business School, strategiczny partner ALK. Pierwszych pięć pozycji przypada na uczelnie francuskie. Słynna amerykańska uczelnia MIT: Sloan jest dopiero dziewiąta. W rankingu „FT” znalazło się 55 najlepszych na świecie szkół biznesu, które najskuteczniej uczą finansistów na poziomie magisterskim.

– Prowadząc zajęcia w języku angielskim wyposażamy naszych absolwentów w uniwersalne, cenione wszędzie w świecie kompetencje. Finansiści po dobrych uczelniach robią globalną karierę, bowiem w tej dyscyplinie wszędzie obowiązują te same międzynarodowe standardy – komentuje ranking „FT” prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Studia Master in Finanse and Accounting w Akademii Leona Koźmińskiego mają najwyższą, wyróżniająca ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Partnerami biznesowymi kierunku są KPMG, Accenture Operations, Citibank i Santander. Dzięki współpracy z organizacjami profesjonalnymi: CFA Institute, ACCA, CAIA Association i GARP studenci mogą zdobywać międzynarodowe certyfikaty i kwalifikacje zawodowe uznawane na całym świecie. Instytucje te ściśle współpracują przy tworzeniu programu nauczania. Studiujący mogą skorzystać z programu double degree i uzyskać dwa dyplomy – Koźmińskiego i jednej z trzech uczelni partnerskich: ESSCA, SKEMA lub Uniwersytetu Porto, odbywając część studiów zagranicą. Atutem kierunku są też znakomici profesorowie i wykładowcy, wielu z dużym doświadczeniem praktycznym.

­–Studia z finansów i rachunkowości w ALK są nie tylko uniwersalne i dają szansę na karierę na całym świecie, ale – z uwagi na niesłabnący popyt na obsługę księgową i na doradztwo w tym zakresie – są odporne na wszelkie zawirowania gospodarcze, kryzys czy inflację. Księgowi i doradcy po prestiżowych uczelniach zawsze sobie poradzą na polskim, europejskim i światowym rynku pracy –– mówi prof. Jacek Tomkiewicz, dziekan Kolegium Ekonomii i Finansów w Akademii Leona Koźmińskiego.

– Program studiów obejmuje pełne spektrum tematów potrzebnych w branży finansowej w celu uzyskania przez studenta krytycznego spojrzenia i umiejętności prognozowania w czasach niestabilnego i niejednoznacznego środowiska. Naszą pasją jest kształcenie nowych pokoleń konkurencyjnych, kreatywnych i etycznych liderów świata biznesu i finansów – mówi profesor Franjo Mlinarič, kierownik studiów Master in Finanse and Accounting w Akademii Leona Koźmińskiego.

Finanse i rachunkowość studiuje w ALK łącznie około 700 studentów, z czego 300 osób na studiach magisterskich.  Uczelnia kształci łącznie 10 tys. studentów, z czego 1500 stanowią cudzoziemcy z 80 krajów.

LINK DO RANKINGU

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt