MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Program Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej został uznany za najlepszy polski program Executive MBA w Europie według rankingu QS EMBA Rankings.

Autorem QS EMBA Rankings jest firma Quacquarelli Symonds. To organizacja specjalizująca się w zakresie szkolnictwa wyższego, studiów zagranicznych i działająca na rzecz ich popularyzacji i rozwoju, założona w 1990 przez Nunzio Quacquarelliego. Od 2004, regularnie co rok, opracowuje i publikuje Światowe Rankingi Uniwersyteckie, uwzględniające najlepsze ośrodki akademickie na całym świecie oraz ich programy.

„Nieustannie udoskonalamy program”

Wyniki rankingu QS Emba Rankings 2022 zostały opublikowane 23 czerwca. W zestawieniu znalazły się programy czterech polskich uczelni. Na najwyższym miejscu spośród polskich programów znalazły się studia Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Studia skierowane do kadry menedżerskiej wyższego szczebla zajęły 23. miejsce w ogólnoeuropejskim rankingu i 57. w rankingu światowym. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej jako jedyna znalazła się w pierwszej setce wyróżnionych uczelni.

- Trzecie z rzędu wyróżnienie i uznanie naszych studiów za  najlepszy polski program Executive MBA to ogromna nobilitacja, ale też potwierdzenie, że zmierzamy w dobrym kierunku i w rozwijaniu naszej oferty programowej niczego nie pozostawiamy przypadkowi. Nasz program Executive MBA jest maksymalnie blisko rynku i głęboko osadzony w kontekście nowych technologii. Nieustannie go udoskonalamy. Przywiązujemy ogromną wagę do zajęć praktycznych i chcemy, by nasi studenci mogli nieustannie weryfikować zdobytą wiedzę, a także wymieniać się zdobytymi doświadczeniami i obserwacjami. Jednym z filarów studiów jest też program rozwoju osobistego, który ma wydobyć z menedżera jego najlepsze cechy i pogłębić jego liderskie kompetencje. Jest tak samo istotny, jak dwa pozostałe fundamenty studiów, koncentrujące się wokół wiedzy teoretycznej i praktycznych warszatów – podkreśla dr inż. Paweł Urbański, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Warto odnotować, że w europejskim rankingu drugie miejsce zajęła HEC Paris, a piąte – London Business School. To – obok Norwegian School Economics i Politechniki Warszawskiej – uczelnie założycielski Szkoły Biznesu PW.

Szereg nagród dla Executive MBA w Szkole Biznesu PW

Wyróżnienia w rankingu QS to niejedyne nagrody dla Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. W ubiegłym roku program Executive MBA utrzymał prestiżową akredytację EFMD, przynawaną przez European Foundation for Management Development. Pod koniec 2020 roku program Executive MBA po raz siódmy z rzędu uzyskał najwyższą możliwą, mistrzowską klasyfikację w ratingu opublikowanym przez Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej FORUM. Z kolei jeszcze wcześniej branżowy portal FindMBA.com zaklasyfikował Executive MBA w Szkole Biznesu PW jako najbardziej popularny polski program MBA.

O Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej

Szkoła Biznesu PW powstała w 1991 roku jako wynik wspólnego przedsięwzięcia Politechniki Warszawskiej, HEC School of Management Paris, London Business School oraz NHH Norwegian School of Economics. Szkoła od lat jest pełnoprawnym członkiem prestiżowej organizacji European Foundation for Management Development, utworzonej przez wiodące europejskie szkoły zarządzania.

Misją Szkoły jest oferowanie liderom biznesu i ekspertom najwyższej klasy praktycznych programów edukacyjnych, tworzonych w oparciu o najlepsze międzynarodowe praktyki, innowacyjne podejście oraz zgodnie z rozwojem technologicznym i zasadą pozytywnego wpływu społecznego.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt