MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Właśnie wystartowała akcja „Liczymy się dla edukacji”, która pokaże dla jak wielu osób w Polsce ważna jest polska szkoła! Poprzez stronę internetową www.projektujemyprzyszlosc.pl, każdy może zgłosić siebie lub dowolną osobę czy też organizację działającą na rzecz edukacji i tym samym przyłączyć się do zbudowania pierwszej w Polsce bazy podmiotów, które łączy jeden cel – dobro polskiej szkoły.

Baza, która powstanie dzięki akcji „Liczymy się dla edukacji”, jest szansą na sprawdzenie, jak wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że edukacja jest ważna. Dla każdego, kto szuka miejsca, w którym może zacząć działać dla dobra szkoły, niezależnie do tego, czy jest on rodzicem, uczniem, nauczycielem czy przedsiębiorcą, będzie ona świetnym punktem wyjścia. Akcja organizowana jest w ramach inicjatywy „Projektujemy przyszłość. Edukacja”. - Naszą akcją mówimy: policzmy się! Jesteśmy pewni, że wokół polskiej edukacji zgromadzona jest ogromna, choć może jeszcze rozproszona liczba osób, które łączy jeden cel – zmiana edukacji na lepsze! Zbierzmy w jednym miejscu nasz potencjał i pokażmy, jak jest nas wiele! Ma to ogromne znaczenie, bo systemowe zmiany sposobów kształcenia dzieci i młodzieży, ich ewolucje, które stawiamy dziś sobie za przykład, zaczynały się od oddolnych ruchów, początkowo małych inicjatyw – wyjaśnia Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego, który wraz z Fundacją Pro Mathematica jest organizatorem projektu.

Jak dołączyć do akcji?

Dołączenie do akcji jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na naszej stronie www.projektujemyprzyszlosc.pl. Można zgłosić siebie, organizację, w której się działa lub znaną nam osobę, fundację czy stowarzyszenie. Skala czy forma ich działania nie ma tu znaczenia! Można zgłosić więcej niż jeden podmiot – wystarczy wypełnić formularz kilka razy. - Liczymy na szeroki odzew na naszą akcję. Dzięki niemu zajmiemy się zbudowaniem pierwszej w Polsce bazy osób i organizacji działających na rzecz edukacji obejmującej tak lokalnych działaczy i małe stowarzyszenia, jak i influencerów, czy znane fundacje - dodaje Agnieszka Pałys, Prezes Fundacji Pro Mathematica.

Punktem kulminacyjnym akcji będzie konferencja „Liczymy się dla edukacji”, którą organizujemy 7 i 8 października we Wrocławiu. Wydarzenie będzie poświęcone rozmowom o tym, dlaczego edukacja jest ważna dla każdego z nas, co zrobić, by wprowadzać zmianę w polskich szkołach oraz jak projektować przyszłość edukacji. Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na www.projektujemyprzyszlosc.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt