MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Na liście kandydatów na studia stacjonarne na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu jest już 7,5 tys. osób, a ich liczba ciągle rośnie. Największa konkurencja, jak co roku, dotyczy kierunku lekarsko-dentystycznego (24 osoby na miejsce) i lekarskiego (11 osób na miejsce). Rekrutacja wciąż jednak trwa, a tegoroczni maturzyści mogą wybierać również spośród innych kierunków, które oferuje uczelnia.

Kandydaci na studia w języku polskim na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu mają czas tylko do 11 lipca 2022 r., aby zarejestrować się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Spieszyć się powinni również ci, którzy myślą o angielskojęzycznych kierunkach uczelni – dla nich system zamyka się już w ten piątek.

— Warto wspomnieć, że na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu uczą się nie tylko przyszli lekarze i stomatolodzy. To miejsce kształcenia przedstawicieli dziesięciu zawodów medycznych: farmaceutów, analityków medycznych, ekspertów zdrowia publicznego, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, dietetyków oraz fizjoterapeutów – zaznacza Anna Tumidajewicz z Biura Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów.

Na stronie rekrutacji UMW dostępne są szczegółowe informacje o wszystkich kierunkach, które oferuje uczelnia. Dodatkowo w ramach kampanii „Czego Ci nie powiedzieli o… studiach medycznych” można również dowiedzieć się, dlaczego zostając stomatologiem i ratownikiem medycznym, trzeba mieć w sobie coś z artysty; czy kierunek farmaceutyczny ma coś wspólnego z misjami kosmicznymi i czy po studiach medycznych można zostać przedsiębiorcą?

Więcej na stronie: https://rekrutacja.umw.edu.pl/czego_ci_nie_powiedzieli/

Ponadto 12 lipca ruszają zapisy na studia II stopnia, a rekrutacja na studia niestacjonarne i II nabór rozpoczną się dopiero 8 sierpnia. To okazja nie tylko dla maturzystów, ale również dla osób chcących się przekwalifikować – m.in. na interdyscyplinarny kierunek zdrowie publiczne, umożliwiający zdobycie wszechstronnej wiedzy z zakresu funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej i budowania kapitału zdrowotnego społeczeństwa. Tu mogą dostać się osoby, które ukończyły studia I stopnia lub jednolite magisterskie na innych kierunkach. Należą do nich: zarządzanie, ekonomia, prawo, socjologia, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, dietetyka, lekarski i lekarsko-dentystyczny. W przypadku innych pokrewnych kierunków decyduje Komisja Rekrutacyjna.

Szansą na zmianę profesji jest też podjęcie 3,5-letnich studiów niestacjonarnych na kierunku pielęgniarstwo. Zajęcia teoretyczne odbywają się w piątki, a praktyczne – w soboty i niedziele. Wiele tematów jest również realizowanych w przystępnej formie e-learningu.

Wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie:

https://rekrutacja.umw.edu.pl/

Pytania dotyczące rekrutacji można nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt