MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W dniach 23-24 czerwca 2022 przebywała w Warszawie 8.osobowa delegacja ministerialno-akademicka Uzbekistanu, która wzięła udział w obradach międzynarodowej konferencji IREG 2022 „Academic Rankings at the Crossroads” zorganizowanej wspólnie przez IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, Uniwersytet Warszawski i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Strona konferencji.

Na czele delegacji stał Komiljon Karimov - pierwszy zastępca Ministra Szkolnictwa Wyższego i Średniego Specjalnego Uzbekistanu, a w jej składzie byli rektorzy czołowych uczelni tego kraju.

Minister Karimow wystąpił – w formule gościa specjalnego - na sesji otwierającej konferencję z wykładem na temat modernizacji szkolnictwa wyższego Uzbekistanu i wyzwań związanych z jego umiędzynarodowieniem. Zapis wystąpienia:

Podczas pobytu w Warszawie, dzięki staraniom organizatorów konferencji, delegacja Uzbekistanu złożyła wizytę w Ministerstwie Edukacji i Nauki RP, gdzie odbyło się spotkanie na temat rozwoju współpracy dwustronnej. Stronie polskiej przewodniczył pan Wojciech Murdzek, sekretarz stanu w MEiN, a stronie uzbeckiej minister Komiljon Karimov; obecny był też Bakhrom Babaev, ambasador Uzbekistanu w Polsce. Omówiono m.in. potrzebę zorganizowania w kwietniu 2023 w Taszkencie forum rektorów Polski i Uzbekistanu.

Delegacja Uzbekistanu spotkała się także z prof. Alojzym Nowakiem, rektorem Uniwersytetu Warszawskiego oraz przedstawicielami kilku polskich uczelni akademickich zainteresowanych rozwojem współpracy dwustronnej.

Warto przypomnieć, że w Polsce studiuje coraz więcej studentów z Uzbekistanu.  O ile w roku 2018 było ich zaledwie 355, to obecnie jest już ich 2157.

Na zdjęciach: Wystąpienie szefa delegacji Uzbekistanu na konferencji IREG 2022 i spotkanie na Uniwersytecie Warszawskim.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt