MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Po 11 latach nieprzerwanej międzynarodowej akredytacji AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business) Akademia Leona Koźmińskiego przeszła złożony, wieloetapowy audyt działalności, w wyniku którego uzyskała ponowną akredytację na kolejne 5 lat.

Uczelnia należy do około stu elitarnych szkół biznesu na świecie, które posiadają tzw. akredytację "potrójnej korony" (EQUIS, AMBA i AACSB). To 1 proc. wszystkich uczelni biznesowych na świecie, które ją uzyskały.

Wraz z decyzją o akredytacji Jikyeong Kang, przewodniczący Rady Dyrektorów AACSB International, przesłał gratulacje dla wykładowców, studentów, pracowników i wszystkich sympatyków szkoły. Gratulacje odebrał prof. Grzegorz Mazurek, rektor KU.

Posiadanie uznanych akredytacji oznacza, że uczelnia stosuje międzynarodowe standardy kształcenia, korzysta z najnowszej wiedzy, przestrzega zasad ESG (dba o środowisko, społeczeństwo, przejrzystość procedur wewnętrznych), rozwija wartościowe badania we współpracy z międzynarodową społecznością uniwersytecką, dba o studentów, pracowników i swoje otoczenie.

AACSB jest szanowany wszędzie na świecie, co zwiększa szanse absolwentów akredytowanych uczelni na globalnym rynku pracy. Dla środowiska biznesowego i naukowego akredytacja oznacza uznanie dla uczelni. Zarówno dla studentów, jak i pracowników naukowych, możliwość uczestniczenia w wymianie akademickiej z najlepszymi uczelniami świata oraz nieograniczony dostęp do wiedzy, są swobodnie dzielone w ramach organizacji akredytującej i instytucji stowarzyszonych.

Źródło: https://www.kozminski.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt