MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Dr hab. med. Jerzy Jaroszewicz ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego został wybrany Przewodniczącym Zarządu Głównego Towarzystwa Hepatologicznego.

Polskie Towarzystwo Hepatologiczne jest wyjątkowe ponieważ gromadzi w swoim składzie specjalistów licznych dziedzin medycyny, m.in. specjalistów chorób zakaźnych, pediatrii, chirurgii, gastroenterologii, lekarzy chorób wewnętrznych. Co więcej, z uwagi na brak specjalizacji hepatologia, Towarzystwo prowadzi proces certyfikacji, przyznając Certyfikat Hepatologa.

PTHepat jest aktywne zaangażowane w prace o charakterze real world experience (RWE) w ramach prowadzonych przez siebie baz danych, prowadzi akcje edukacyjne z zakresu chorób wątroby, wydaje 2 czasopisma, wytyczne kliniczne (HBV, HCV, MAFLD) oraz aktywnie współpracuje międzynarodowo współtworząc partnerstwo hepatologiczne w krajach Europy Centralnej i Wschodniej, jak również w ramach EU.

- Jestem dumy z tego, że mogę przez następne lata reprezentować prawdziwie interdyscyplinarne towarzystwo. W nadchodzących latach polską hepatologię czekają duże wyzwania w postaci m. in. nadchodzącej fali zachorowań na dysfunkcje metaboliczne w tym choroby stłuszczeniowej wątroby, nadal fatalne wyniki leczenia raków wątroby przy pogarszającej się epidemiologii oraz znaczne niedostatki w zakresie diagnostyki HCV w Polsce. Jedynie współpraca różnych specjalistów będzie w stanie przeciwdziałać tym zagrożeniom zdrowotnych. Chciałbym też - "zarazić" pracowników naukowych SUM pasją do hepatologii – mówi dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Zakaźnych i Hepatologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Źródło: https://sum.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt