MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Podpisano umowę z generalnym wykonawcą naszej potężnej inwestycji za 131 mln zł, której zakończenie planowane jest już w przyszłym roku.

- Takie miejsce jak Centrum Symulacji Medycznych jest nam bezwzględnie potrzebne do właściwego nauczania na kierunkach medycznych - podkreślił JM prof. Zbigniew Gaciong, Rektor WUM.

Rektor zaznaczył, że centrum przeznaczone będzie dla wszystkich studentów (nie tylko tych z kierunku lekarskiego), a także dla lekarzy i pracowników medycznych różnych specjalności.
Nowoczesny budynek stanie przy ul. Pawińskiego na Ochocie. Znajdą się tam sale wysokiej wierności, przede wszystkim sala operacyjna, sala porodowa, sale intensywnej terapii. Będzie przestrzeń opieki przedszpitalnej z karetką pogotowia, a także sale umiejętności technicznych. Będzie można ćwiczyć tam szycie ran, zakładanie opatrunków, cewnikowanie itp.  Powstaną również sale przeznaczone do zajęć z komunikacji medycznej z udziałem pacjenta symulowanego.  

Dr Marcin Kaczor, kierownik Projektu CSM, pytany, dlaczego powstanie CSM jest tak ważne dla studentów, podkreślał dwie kwestie. Po pierwsze centrum daje możliwość popełniania błędów w bezpiecznych warunkach. Studenci mogą przyjrzeć się temu, co zrobili źle, poprawić błąd, dobrze go zapamiętać i nie popełniać go w przyszłości. Druga sprawa to możliwość nauki w zespołach interdyscyplinarnych. - Dążymy do tego, żeby nauczać w zespołach, w których znajdują się nie tylko studenci kierunku lekarskiego, ale również pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego itd. Chodzi o to, żeby już na tym wczesnym etapie ludzie uczyli się, jak ze sobą współdziałać. Bo w medycynie współpraca jest podstawą – mówi dr Kaczor.

Umowa na budowę centrum została podpisana przez JM Rektora WUM prof. Zbigniewa Gacionga, Jolantę Ilków, Kwestor WUM oraz Piotra Kledzika, prezesa zarządu PORR SA, czyli generalnego wykonawcy.
W wydarzeniu, oprócz podpisujących dokument, uczestniczyli również ze strony WUM: dr Marcin Kaczor - kierownik Projektu CSM, Kanclerz Marta Kijak-Bloch, Zastępca Kanclerza ds. Inwestycji Wojciech Bogusz, Zastępca Kanclerza ds. Eksploatacji Jarosław Prugar, radca prawny Wojciech Rajchel oraz kierownik Działu Inwestycji Sameh Mizer. Ze strony wykonawcy: Marek Matwiszyn – dyrektor regionu Wschód; Agnieszka Sadkowska-Penczonek – dyrektor projektu, Jarosław Śmiałek – dyrektor Biura Budownictwa Medycznego oraz Jarosław Sibiński – dyrektor operacyjny Biura Budownictwa Medycznego.

Prezes PORR SA przyznał, że jako generalny wykonawca bardzo cieszy się z realizacji tego dużego i ważnego projektu. Jego zespół jest gotowy do prac.

Źródło: https://www.wum.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt