MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW zostało docenione przez Europejską Radę ds. Badań. Uznanie zyskało nowatorskie podejście do badań archeologicznych.

Dr hab. Artur Obłuski, kierownik ERC Starting Grant UMMA, projektu realizowanego w Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW, jest jednym z 3 finalistów konkursu o nagrodę Europejskiej Rady ds. Badań "Public Engagement with Research Award" w kategorii INSPIRE.

Projekt "UMMA – Urban Metamorphosis of the community of a Medieval African capital city" realizowany jest w Starej Dongoli, w Sudanie.

- Stara Dongola, gdzie zachowały się pozostałości wspaniałych kościołów, klasztorów z największą na świecie kolekcją malowideł średniowiecznych, czy najstarszy zachowany meczet w tej części Afryki i monumentalne grobowce misjonarzy islamskich, jest ważnym elementem światowego dziedzictwa kulturowego.  Ten potencjał powinien służyć nie tylko archeologom prowadzącym tam wykopaliska, ale przede wszystkim społecznościom lokalnym i szerzej społeczeństwu sudańskiemu - powiedział dr hab. Artur Obłuski w rozmowie z polskieradio.pl

Źródło: https://www.polskieradio.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt