MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Laurentian University ogłosił, że zamrozi czesne dla cudzoziemców, aby przyjąć więcej kandydatów z zagranicy. To część strategii, aby konkurować z innymi instytucjami szkolnictwa wyższego w Ontario.

- W tej chwili nie chcemy zwiększać międzynarodowych opłat, aby zachęcić międzynarodowych studentów do przyjazdu do Laurentian – powiedział w CBC Michel Piché, wiceprezes Laurentian ds. finansów.

Ten ruch jest także próbą ratowania kłopotów finansowych uczelni. W kwietniu ubiegłego roku Laurentian złożył wniosek o ochronę wierzycieli po ogłoszeniu upadłości, co wstrząsnęło wieloma ekspertami w dziedzinie szkolnictwa wyższego i interesariuszami na uniwersytetach w Kanadzie.

Decyzja o obniżeniu lub zamrożeniu opłat nie jest jednak niczym nowym w kanadyjskim sektorze szkolnictwa wyższego. Chociaż roczne podwyżki opłat są zwykle normą, obniżki rosnących kosztów są  głównym czynnikiem przyciągającym studentów. W styczniu Brock University wprowadził plan czesnego, aby studiowanie w tej uczelni było bardziej przystępne dla międzynarodowych kandydatów. Od semestru wiosenno-letniego 2022 studenci zagraniczni płacą rocznie tyle samo, co na pierwszym roku studiów licencjackich. W Quebecu władze prowincji mają zaoferować studentom frankofońskim lokalne stawki czesnego od września 2023 roku.

Opr. MTA

Źródło: https://www.cbc.ca

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt