MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

 

Bioeconomy to nowy kierunek studiów współtworzony przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Politechnikę Wrocławską, prowadzony w języku angielskim.

Bioeconomy oznacza interdyscyplinarny trend w Unii Europejskiej, związany ze zrównoważoną gospodarką o obiegu zamkniętym w obszarze produkcji i zagospodarowania biomasy, inżynierii środowiska, czy w przemyśle biorafineryjnym.

Bioeconomy to zrównoważone wykorzystanie biologicznych zasobów odnawialnych. To dzięki niej możesz mieszkać w zrównoważonym mieście, wypić kraftowe piwo pochodzące z lokalnego browaru o niskim śladzie węglowym, nauczyć się unikać wytwarzania odpadów, czy jeździć samochodem na biowodór,

Studia realizowane będą w języku angielskim, aby przygotować Cię do pracy w firmach badawczo-rozwojowych, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Chcemy Cię zapoznać z językiem branżowym, stosowanym w przemyśle oraz umożliwić Ci korzystanie z najnowszej wiedzy naukowej, publikowanej w renomowanych czasopismach.

Podczas studiów poznasz zasady biogospodarki i systemów bioodnawialnych, nauczysz się zamykać obiegi oraz wzmocnisz kreatywność i rozwiniesz myślenie projektowe. Swoje projekty będziesz realizować w dobrze wyposażonym laboratorium, analizując materiał badawczy oraz dane środowiskowe. Zapoznasz się z podstawowymi sposobami przetwarzania bioproduktów, żywności i biomasy oraz upcyklingiem odpadów. Poznasz metody i zasady działania sztucznej inteligencji w biogospodarce oraz będziesz tworzył nowe biomateriały do poprawy jakości życia ludzi.

Otrzymasz dyplom Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Politechniki Wrocławskiej. Będziesz mógł podjąć pracę w sektorze bioprzemysłu, biorafineriach, laboratoriach analitycznych i badawczych, centrach badawczo-rozwojowych oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i dystrybucją bioproduktów. Zdobędziesz niezbędną wiedzę do utworzenia i prowadzenia własnej firmy lub start-upu w obszarze biogospodarki.

Zarejestruj się już dziś! Link

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt