MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Kredyt na studia medyczne cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem studentów płatnych kierunków medycznych. Od 18 lipca, kiedy w Banku Pekao S.A. ruszył proces przyjmowania wniosków wpłynęło ich ponad 150, a pierwsi chętni już skorzystali z kredytu.

- Bank Pekao jest pierwszym i jedynym bankiem w Polsce, który przystąpił do programu kredytów medycznych dla studentów. Doświadczenia związane z pandemią Covid-19 pokazały nam jak ważna jest w każdym społeczeństwie dobrze funkcjonująca służba zdrowia. Teraz  mamy w swojej ofercie produkt, który pomoże młodym ludziom realizować ich marzenia o tym, aby zostać lekarzem i liczymy, że w ten sposób uda się zwiększyć liczbę lekarzy w Polsce. Obserwujemy duże zainteresowanie kredytem na studia medyczne. Już teraz po dwóch tygodniach mamy złożonych ponad 150 wniosków, a pierwsi klienci już podpisali umowy – powiedział Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

O kredyt na studia medyczne mogą ubiegać się studenci płatnych kierunków lekarskich na polskich uczelniach wyższych. Mogą liczyć na kredyt w wysokości 20 tys. zł na semestr na nadchodzący rok akademicki i na kolejne lata. Studenci, którzy chcą skredytować opłaty poniesione za rok akademicki 2021/2022, mogą otrzymać 18 tys. zł na semestr i stawka ta będzie obowiązywać ich do końca studiów.

W celu otrzymania kredytu wystarczy złożyć wniosek w dowolnym oddziale Banku Pekao S.A.   w terminie maksymalnie 21 dni od rozpoczęcia semestru lub do 30 września, jeśli student chce refinansować opłaty, które poniósł w roku akademickim 2021/2022.

Kredyt może być umorzony w całości jeśli student przepracuje 10 lat (w ciągu maksymalnie 12 lat od zakończenia studiów) w publicznym systemie ochrony zdrowia oraz uzyska tytuł specjalisty w dziedzinie uznanej za priorytetową. Aktualny wykaz priorytetowych dziedzin medycyny znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 30 czerwca 2020 r. Jeśli warunki umorzenia nie będą spełnione spłata kredytu będzie rozłożona na 12 lat. Do czasu rozpoczęcia spłaty kredytu koszt odsetek pokrywa w całości BGK. Student płaci połowę odsetek dopiero wtedy, gdy zaczyna spłacać kredyt, a drugą połowę dopłaca Bank Gospodarstwa Krajowego.

Więcej informacji:

https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/pozyczanie-gotowki/kredyt-na-studia-medyczne.html

 

O Banku Pekao S.A.

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 270 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,1 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Kontakt dla mediów:

Paweł Jurek

Rzecznik prasowy

Bank Pekao S.A.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. +48 571 398 741

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt