MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Dla osób aktywnych zawodowo lub dla tych które chcą się rozwijać na swoich stanowiskach Business English jest podstawą. Większość najaktualniejszych dostępnych materiałów w dziedzinach biznesowych jest właśnie w języku angielskim.

Dla wielu osób Business English wydaje się być bardzo trudny lub nieosiągalny. Jednak prawda leży gdzieś pośrodku. Język angielski coraz bardziej wchodzi do codziennego języka polskiego, który jest używany w firmach lub w życiu codziennym. Jest więc spora szansa, że wiele słownictwa z Business English już znasz. Dopóki nie spróbujesz - nie przekonasz się.

Poniżej podpowiemy ci jak możesz zacząć.

Samodzielnie czy z lektorem?

Jak zacząć? Samemu z dostępnych materiałów online? A może spróbować z lektorem?

By uczyć się samemu potrzebujesz nie tylko znajomości podstaw języka, ale i samozaparcia do nauki. Często zdarza się, że ciężko nam jest zmusić się do nauki czegoś nowego lub innych tego typu czynności. Dzieje się to, ponieważ te czynności nie wydzielają w naszym mózgu tak dużo dopaminy, jak na przykład scrollowanie na Instagramie.

Dlatego więc wybierając samodzielną naukę musimy mieć na względzie, że systematyczność i nasza motywacja jest tu kluczowa.

Jeśli systematyczność to nie jest twój konik, lektor języka angielskiego powinien rozwiązać ten problem. Cotygodniowe, umówione spotkania będą same w sobie motywacją. Po części na pewno dlatego, że za nie płacimy. Ale nie płacimy jedynie za motywację. Na cenę spotkania z lektorem składają się inne ważne w nauce czynniki. Doświadczony lektor często wie, gdzie leży problem, nawet jeśli ty tego nie wiesz. Doświadczenie to pozwala również uczyć w sposób dopasowany do Ciebie. Dopasowany nie tylko uporządkowanymi materiałami, sposobem nauki, ale jej podejściem do spraw takich jak prace domowe, konwersacje lub inne rzeczy, które mogą okazać się ważne po rozmowie z nim. Lektor w trakcie nauki może także modyfikować w jaki sposób się uczycie i na pewno ma dostęp do wyselekcjonowanych materiałów na Twoim poziomie.

Online czy na żywo?

Business english online to fantastyczna opcja dla osób pracujących zawodowo, którym brakuje czasu na spotkania na żywo.

Owszem, spotkania na żywo z lektorem dają nam dużo plusów, które nie do końca są możliwe przy spotkaniach online. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na dojazd do lektora lub szkoły językowej – nie oszukujmy się, w dużych miastach jest to bardzo dużo czasu zmarnowanego w samochodzie lub komunikacji miejskiej.

Gdy czas jest dla Ciebie wartością nadrzędną możesz wybrać coś dla siebie spośród dziesiątek platform lub po prostu nauczycieli online, tego jednego dla nas. Oszczędzamy czas, ale i pieniądze. Wiele kursów online przez wzgląd na fakt, że nie trzeba wynajmować sal, są także tańsze niż zajęcia na żywo.

Dodatkowym plusem jest również możliwość rezygnacji, gdy znajdziemy innego korepetytora lub gdy stwierdzimy, że potrzebujemy czego nowego. Normalnym jest, że z czasem zajęcia z jedną osobą zaczynają być monotonne lub myślisz, że z danej współpracy już nic nowego nie zyskasz. Wtedy szukasz innej osoby, może takiej, która pracuje nie na książce, a na materiałach autentycznych? No właśnie, ale jak wybrać tego idealnego nauczyciela?

Jak wybrać nauczyciela?

Wybór nauczyciela wcale nie jest łatwy. Zawsze jest szansa, że po prostu nie przypadnie nam do gustu, lub że jego metody nie będą dla nas odpowiednie.

Dobrą praktyką jest wyraźne ustalenie swoich wymagań i naszych celów. Mając listę czego szukasz w nauce języka, w nauczycielu oraz jakie masz cele - łatwiej ci będzie znaleźć dokładnie to czego szukasz. Co powinno się znaleźć na takiej liście? Na pewno: preferowane materiały, preferowane metody nauki, preferowana przez nas godzina lub przedział czasu na naukę i tak naprawdę wszystko co ty uważasz za ważne dla Ciebie!

Czasami trudno jest po jednej rozmowie zdecydować, czy to nauczyciel dla mnie czy nie? Dlatego warto przeprowadzić lekcję próbną zanim podejmiemy współpracę z kimkolwiek. Czasem takie lekcje próbne są krótsze, tańsze niż normalna lekcja u takiej osoby, warto więc o to zapytać.

Jeśli nadal zastanawiacie się co i jak - to polecamy wszystko spisać na kartce, jeszcze raz pomyśleć i zacząć działać. Możliwości do działania jest bez liku a wszystko zależy tylko od was. nie bójcie się zacząć! Nie ma co tracić czasu. Jedyne co tracicie to potencjalne efekty, bo czas i tak minie, bez względu czy będziecie coś robić czy nie.

Powodzenia!

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt