MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Po dwóch latach przerwy (wydarzenie było organizowane tylko online) Salon Maturzystów Perspektywy znów wraca do realu i to... w kosmicznym stylu! Zaczynamy już 6 września Kieleckim Salonem Maturzystów Perspektywy 2022 na Politechnice Świętokrzyskiej. To będzie prawdziwie kosmiczny start! Na kampusie uczelni powstał bowiem pierwszy w Polsce Mars Yard, czyli tor marsjański odtwarzający warunki panujące na Czerwonej Planecie.

Od 6 do 30 września przyszłoroczni maturzyści z całej Polski będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o swoim egzaminie maturalnym i rekrutacji na studia w roku akadem. 2023/24. Z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, po raz szesnasty odbędzie się kampania  Salon Maturzystów Perspektywy, adresowana do uczniów najstarszych klas liceów i techników, którzy w maju 2023 będą zdawać egzamin maturalny.

Salon odbędzie się w 14 największych ośrodkach akademickich: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie, Gliwicach (zamiennie z Katowicami), Szczecinie, Kielcach, Białymstoku, Olsztynie, Lublinie, Bydgoszczy i Łodzi.

 - Po dwóch latach organizowania Salonu online, powracamy do sprawdzonej i oczekiwanej przez wszystkich formuły tradycyjnych targów edukacyjnych – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca idei Salonu Maturzystów. – W tym roku skupimy się na zmianach w maturze od 2023 roku, która będzie zdecydowanie trudniejsza, przygotowaniach do tego egzaminu oraz na pomocy w podejmowaniu przemyślanych decyzji przy wyborze kierunku studiów i uczelni.

Ogromny sukces zorganizowanego w kwietniu w Warszawie Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego, który w ciągu dwóch dni odwiedziło 15 tysięcy gości dowiódł, że choć kontakty zdalne są pozornie wygodne, to młodzież chce spotkać się z ekspertami okręgowych komisji egzaminacyjnych i przedstawicielami uczelni „na żywo”.

W programie tegorocznego Salonu tradycyjnie znajdą się prezentacje ekspertów OKE na temat matury, które co roku przyciągają tłumy maturzystów. Przypomnijmy, że uczniowie ostatnich klas liceów i techników muszą do 30 września złożyć deklarację maturalną, w której określają, jakie przedmioty zamierzają zdawać na majowym egzaminie. Wybór powinien być skoordynowany z planowanymi studiami. Dlatego tak ważne jest, aby już teraz poznać ofertę studiów i zasady rekrutacji na następny rok akademicki. Będą także rozmowy z ekspertami doradzającymi jak budować ścieżkę edukacji i kariery.

W kampanii Salon Maturzystów od roku 2007 wzięło udział ponad 2 miliony polskich maturzystów. Patronat honorowy nad tegorocznym Salonem Maturzystów sprawują: Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki oraz prof. Arkadiusz Mężyk, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). 

Rejestracja na salon poprzez stronę: www.salonmaturzystow.pl

Dodatkowych informacji udziela: Anna Wdowińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 609 999 514

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.