MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Salon Maturzystów Perspektywy znów wrócił do realu i to... w kosmicznym stylu! Na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej powstał bowiem pierwszy w Polsce Mars Yard, czyli tor marsjański odtwarzający warunki panujące na Czerwonej Planecie.

Ponad trzy tysiące uczniów z regionu świętokrzyskiego odwiedziło 6 września, Kielecki Salon Maturzystów. Wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, nt. nowej formuły egzaminu, spotkania z 20 uczelniami zainteresowanymi kandydatami z województwa, a także możliwość poznania uczelni najbliższych i ich imponujących ofert kierunkowych Politechniki Świętokrzyskiej, a także pasji studentów, to potężna dawka inspiracji i motywacji do wytężonej pracy na 9 miesięcy przed maturą 2023 i wyborem studiów.

 

Oczekiwane wykłady ekspertów, rozmowy z uczelniami-wystawcami, odwiedzanie marsjańskiego pola- wielkiej atrakcji na terenie kampusu Politechniki, były równie ważne, jak spotkanie z gospodarzami uczelni i władzami regionu.  

- W Polsce brakuje w tej chwili ponad 100 tys. inżynierów…Wniosek?  Warto rozważyć podjęcie studiów, które gwarantują pracę. Gdzie? Np. na Politechnice Świętokrzyskiej, która jest w pełni przygotowana do kształcenia; zarówno w klasycznych inżynierskich kierunkach, jak i w tych, których potrzebować będzie przemysł 5.0 – mówił na otwarciu Kieleckiego Salonu Maturzystów gospodarz wydarzenia, prof. Artur Maciąg, prorektor PŚk.

- Życzymy Wam wytrwałości i wiary w sens wytężonej pracy przed nową, trudniejszą maturą. Ten wysiłek warto podjąć, by zwiększyć własne szanse na kolejnym etapie edukacji – na studiach -   powiedziała do zgromadzonych Katarzyna Nowacka, świętokrzyska wicekurator oświaty.

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.