MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Tegoroczny Łódzki Salon Maturzystów odbył się 13 i 14 września na Politechnice Łódzkiej w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Zatoka Sportu. Łódzki Salon Maturzystów odwiedziło ponad 8 tys. osób.

Podczas otwarcia Łódzkiego Salonu dla Maturzystów prorektor Politechniki Łódzkiej dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. uczelni w swoim przemówieniu do maturzystów podkreślił nie tylko znaczenie egzaminu maturalnego, ale również zachęcał ich do podjęcia studiów na Politechnice Łódzkiej, przedstawiając zalety studiowania. W uroczystości otwarcia udział wzięli także prorektor ds. współpracy z zagranicą prof. dr hab. Łukasz Bogucki z Uniwersytetu Łódzkiego oraz wojewoda łódzki Karol Młynarczyk, a także łódzki kurator oświaty Waldemar Flejszer.

Podczas dwóch dni maturzyści mogli zapoznać się z ofertami uczelni i wymogami rekrutacji na studia na rok akademicki 2023/24. Można było również porozmawiać z doradcą zawodowym, który pomoże w wyborze kierunku studiów. Na stoiskach uczelni można było również obejrzeć różnorodne rozwiązania technologiczne jak na przykład udoskonalony ekobolid zespołu Iron Warriors oraz robota naziemnego Studenckiego Koła Naukowego SkaNeR Politechnik Łódzkiej, a także poznać możliwości druku - od zabezpieczeń w banknotach po technologie 3D.

Łódzki Salon Maturzystów odwiedziło ponad 8 tys. osób

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt