MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Po raz pierwszy w Łodzi odbędzie się 8. Kongres Młodych Matematyków Polskich. Przez kilka dni (22-25.09) uzdolnieni matematycznie uczniowie ze szkół średnich, z całej Polski, będą uczestniczyć w wykładach oraz zajęciach popularyzujących królową nauk.

Udział w Kongresie mogli zgłosić wszyscy uczniowie uzdolnieni matematycznie. Jednak przy weryfikacji wniosków, organizatorzy dodatkowo premiowali tych, którzy wyrazili chęć wygłoszenia referatu podczas wydarzenia.

Pragniemy, by wzięli w nim udział najzdolniejsi, zainteresowani matematyką uczniowie liceów i techników z całej Polski. Podczas Kongresu będą oni mieli okazję zetknąć się z wybitnymi matematykami, usłyszeć specjalnie dla nich przygotowane znakomite wykłady, a niektórzy z nich będą mieli okazję do wygłoszenia własnego referatu - wyjaśnia dr hab. Katarzyna Szymańska-Dębowska, prof. PŁ, dyrektor Instytutu Matematyki, współorganizatorka wydarzenia i propagatorka nauki.

Organizatorami wydarzenia są: Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk przy współudziale ośrodków posiadających uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk matematycznych.

W ramach Kongresu przewidziane są wykłady plenarne wybitnych matematyków, wykłady uczniów w trakcie specjalnej sesji, finał Konkursu Uczniowskich Prac z Matematyki oraz Noc z Matematyką. W programie jest także zwiedzanie EC1 oraz gra miejska Ślepy Maks. Imprezy towarzyszące mają na celu popularyzację matematyki, poprzez prezentacje kół naukowych oraz  gry matematyczne. Uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat.

Wykłady na PŁ zaplanowano w budynku Alchemium, zaś na UŁ na Wydziale Matematyki i Informatyki oraz Wydziale Zarządzania. Uczestnicy Kongresu zostaną zakwaterowani w domach studenckich Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Wyżywienie będzie serwowane w stołówkach PŁ i UŁ.

Kongresy Młodych Matematyków jest organizowany w Polsce już od 2004 roku, co dwa lata. Zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem uzdolnionej matematycznie młodzieży. Szczegółowy program.

Kongres został objęty honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, uzyskał wsparcie Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu oraz wsparcie UMŁ (centrum Opus).

Źródło: https://p.lodz.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt