MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Agencja pośrednictwa pracy z Afryki Wschodniej reklamuje Polskę jako idealne miejsce dla afrykańskich studentów ze względu na jedne z najniższych opłat w Europie i możliwość pozostania w kraju do 10 miesięcy po ukończeniu edukacji.

„Unipoint Education Consultants” reklamuje Polskę jako wielokulturową destynację o wysokim standardzie życia, w której studenci mogą żyć, posiadając niski budżet. W postach reklamowych zamieszczanych na swoich stronach w mediach społecznościowych agencja podała również „właściwą pogodę w porównaniu z innymi częściami Europy” jako jeden z pięciu powodów, dla których Polska powinna być pierwszym wyborem. Sugeruje również, że Polska oferuje lepsze możliwości pracy podczas studiów. Według portalu Study in Poland Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” w latach 2017/18 w Polsce studiowało 72 743 studentów zagranicznych ze 170 krajów.

Tymczasem nadal jest mniejszy odsetek studentów zagranicznych studiujących w Polsce w porównaniu do krajów OECD czy nawet w Chinach.  Jak czytamy w raporcie Perspektyw „Studenci zagraniczni w Polsce”: „Więcej studentów zagranicznych studiuje w naszych sąsiednich krajach: Czechach, Węgrzech, Słowacji czy Litwie. Polska jest, obok Grecji, Hiszpanii i Słowenii, najmniej umiędzynarodowionym krajem UE i najmniej umiędzynarodowionym w OECD”.

Jednak Polska jest 10. najpopularniejszym kierunkiem w Europie pod względem zainteresowania studentów (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii), po Niemczech, Holandii, Włoszech, Francji, Norwegii, Szwecji, Irlandii, Hiszpanii i Finlandii, jeżeli chodzi o wyświetlenia stron, według holenderskiej firmy pośrednictwa pracy „Studyportals”.

- Jeśli chodzi o Afrykę, 10,4% studentów z Nigerii wyraża zainteresowanie Polską, a w przypadku studiów licencjackich i magisterskich kraj ten jest głównym krajem pod względem zainteresowania –  mówi Cara Skikne redaktor naczelny „Studyportals”.  Zauważyła też, że studenci z Algierii i Maroka znajdują się również w pierwszej dziesiątce krajów wykazujących zainteresowanie Polską, a Polska przesunęła się  z 13. miejsca wśród algierskich studentów w 2018 roku na 3. miejsce pod względem popularności, po Niemczech i Kanadzie, w 2022 roku.

Opr. MTA

Źródło: https://thepienews.com

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.