MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

To będzie siedemnasta już edycja programu „Study in Poland”, realizowanego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

W roku akad. 2021/22 w Polsce studiowało 89 400 studentów zagranicznych. To ponad 10-krotny wzrost od momentu uruchomienia programu „Study in Poland” w 2005 roku, który odzwierciedla skalę wysiłku polskich uczelni, ich partnerów społecznych oraz służb dyplomatyczno-konsularnych w budowaniu brandu polskiego szkolnictwa wyższego za granicą. Pokazuje on, iż wspólne działania dają wymierne efekty w postaci lepszego postrzegania polskiego szkolnictwa wyższego na świecie oraz tworzą solidne podstawy do rozwoju umiędzynarodowienia polskich szkół wyższych i zwiększenia liczby obcokrajowców studiujących w Polsce.

Utrzymanie tego poziomu umiędzynarodowienia w kontekście utrzymującego się jeszcze zagrożenia pandemią COVID-19, a także ciągle pojawiających się nowych wyzwań na „tradycyjnych” dla promocji polskiego szkolnictwa wyższego rynkach wymaga trafnego określenia głównych kierunków naszych rekrutacyjnych zainteresowań, postawienia wykonalnych zadań i podwojenia wysiłków.

W ramach aktywności programu „Study in Poland”, jak co roku, przygotowaliśmy szeroki zestaw działań promocyjno-informacyjnych za granicą, a także przedsięwzięć rozwijających kompetencje uczelni w zakresie umiędzynarodowienia.

Działania Study in Poland w roku akademickim 2022/23 skoncentrowane będą jeszcze – ze względu na wojnę w Ukrainie i wciąż niepewną sytuację epidemiczną w Polsce i za granicą – na promocji polskich uczelni w przestrzeni wirtualnej: internecie, wyszukiwarkach, mediach społecznościowych, ale wracamy już w pełni do aktywności stacjonarnych.
Czas pandemii pokazał, że nawet najbardziej zaawansowane narzędzia wirtualne nie zastąpią kontaktu z drugim człowiekiem na żywo. Wsparciem dla tych działań będą publikacje w formie e-book oraz tradycyjnej, porządkujące informacje o polskich uczelniach i ułatwiające promocję ich oferty edukacyjnej na targach i innych wydarzeniach międzynarodowych stacjonarnych i online.

W roku akademickim 2022/23 skupimy się na kierunku wschodnim (Uzbekistan, Kazachstan, Azerbejdżan, Turcja), który daje największe szanse na wzrost liczby aplikacji od utalentowanych osób zainteresowanych studiami w Polsce, a także przetestujemy nowe rynki (Wietnam).

Skuteczność podejmowanych przedsięwzięć zostanie zapewniona poprzez działania wspierające. Będą to między innymi: konferencja Studenci zagraniczni w Polsce 2023, platforma informacyjna dla uczelni uczestniczących w programie www.info.studyinpoland.pl, newsletter „Study in Poland”, Nagroda Internationalization Stars dla osób, które w wybitny sposób rozwijają umiędzynarodowienie polskich uczelni, konkurs Interstudent 2023 promujący dobre praktyki w zakresie wspierania studentów zagranicznych, a także Akademia Internacjonalizacji z szeroką ofertą szkoleń nt. praktycznych aspektów umiędzynarodowienia.

Szczegółowy wykaz znajdą Państwo w "Planie działań 2022/23".

Strona oferty programu Study in Poland na rok akad. 2022/23

W tych dniach trafia do uczelni członkowskich KRASP oficjalne zaproszenie do kontynuacji udziału w programie Study in Poland w roku akademickim 2022/23 w formie tradycyjnej oraz elektronicznej.

Uczelnie dotychczas nie uczestniczące w programie Study in Poland, a zainteresowane przystąpieniem do niego prosimy o kontakt:
Julia Łysik, koordynatorka Study in Poland, tel. 22 821 90 27,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Serdecznie zapraszamy uczelnie członkowskie KRASP do kontynuacji udziału w programie „Study in Poland” w roku akademickim 2022/23
.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt