Azja Centralna od lat była priorytetowym kierunkiem wysiłków promocyjnych w ramach programu „Study in Poland”. Od wielu lat byliśmy obecni w Kazachstanie – i ta strategia wytrwałości opłaciła się wielokrotnym wzrostem liczby młodych Kazachów na polskich uczelniach.

W roku 2018 program „Study in Poland” zainicjował szeroką współpracę akademicko-rekrutacyjną z Uzbekistanem, organizując liczną misję edukacyjną polskich uczelni w Taszkencie, Samarkandzie i Bucharze. Po tym wydarzeniu liczba młodych Uzbeków na polskich uczelniach zaczęła konsekwentnie wzrastać – i to w sposób spektakularny!

Biorąc pod uwagę statystyki wzrostu oraz potencjał demograficzny regionu, program „Study in Poland”, przy wiodącej roli Politechniki Śląskiej oraz Biura KRASP zorganizuje w kwietniu 2023 roku misję edukacyjną: UZBEKISTAN 2023

Przygotowania misji się już rozpoczęły: na początku września 2022 przebywała w Taszkiencie delegacja akademicka, w skład której wchodzili szefowie Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Odbyło się 8 oficjalnych spotkań delegacji z władzami ministerialno-akademickimi Uzbekistanu, padły także oficjalne ustalenia podczas spotkania na szczeblu Ministerstwa Kształcenia Wyższego i Specjalistycznego Uzbekistanu.

W wyniku rozmów ustalono, że w kwietniu 2023 Uzbekistan będzie gospodarzem Polsko-Uzbeckiego Forum Rektorów, na który przewiduje się przyjazd rektorów z ok. 30 czołowych polskich uczelni akademickich. Odbędą się także targi edukacyjne “Study in Poland”, podczas której polskie uczelnie zapoznają uzbecką młodzież z możliwościami studiowania w Polsce i Europie. Wydarzenie odbędzie się w Taszkiencie z pokonferencyjnymi sesjami wyjazdowymi do Samarkandy i Buchary.

Współpraca z partnerami uzbeckimi na szczeblu ministerialnym gwarantuje najwyższy poziom organizacji i zaangażowania środowiska akademickiego Uzbekistanu w wydarzenie.

http://www.info.studyinpoland.pl