MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Jak co roku przygotowaliśmy w ramach programu Study in Poland istotne wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy. Wśród nich m.in. Konferencja "Studenci zagraniczni", "Gwiazdy Umiędzynarodowienia", "Akademia Internacjonalizacji" i liczne webinaria.

Studenci zagraniczni w Polsce 2023

Na początku lutego 2023 po raz szesnasty zorganizujemy kluczową ogólnopolską konferencję na temat strategii umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego - Studenci zagraniczni w Polsce 2023. Tym razem zaprosimy Państwa do Białegostoku, a Gospodarzem wydarzenia będzie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Konkursy i nagrody

Tradycyjnie podczas Gala Dinner dorocznej konferencji Studenci zagraniczni w Polsce poznamy laureatów Nagrody Gwiazdy Umiędzynarodowienia – Internationalization Stars – wyróżniającej osoby, które w wybitny sposób rozwijają umiędzynarodowienie polskich uczelni. Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach: „Gwiazda Zarządzania – Management Star”; „Gwiazda Kształcenia – Teaching Star”; „Gwiazda Marketingu – Marketing Star”; „Gwiazda Badań – Research Star”; „Gwiazda Publicznej Dyplomacji Akademickiej – Public Diplomacy Star”. Przyznane zostaną także dwie nagrody specjalne: „Wschodząca Gwiazda – Rising Star” i „Wybitna Gwiazda – Distinguished Star”. Będzie to już szósta edycja nagrody środowiskowej.

Poznamy także laureatów Konkursu INTERSTUDENT 2023 – na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce – w kategorii studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, organizowanego pod Honorowym Patronatem Przewodniczącego KRASP oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Będzie to już trzynasta edycja konkursu.

Webinaria

Odpowiadając na potrzeby środowiska akademickiego, będziemy również kontynuować serię webinariów „Umiędzynarodowienie polskich uczelni w nowych warunkach – kluczowe aspekty”.

Webinaria online okazały się być doskonałą formą dyskusji o pojawiających się (niekiedy nagle) zagadnieniach, wymagających wspólnego zastanowienia się na bieżąco, bez konieczności organizowania całego zaplecza logistycznego, charakterystycznego dla wydarzenia stacjonarnego.

Akademia Internacjonalizacji

Akademia Internacjonalizacji Study in Poland, z szeroką ofertą szkoleń w zakresie praktycznych aspektów umiędzynarodowienia, wystartowała w 2017 roku. Na rok akademicki 2022/23 Akademia przygotowała kolejny cykl szkoleń, prowadzonych przez najwyższej klasy trenerów, ekspertów oraz praktyków z Polski i zagranicy, podczas których poruszone zostaną aktualne tematy związane z umiędzynarodowieniem, w tym nowe idee działań w tym obszarze i nowe rozwiązania prawne wprowadzane w polskich uczelniach. W zależności od sytuacji epidemiologicznej szkolenia będą odbywały się online bądź stacjonarnie.

Plan szkoleń w roku akademickim 2022/23https://akademiainternacjonalizacji.pl/

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt