MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Od trzech tygodni trwa największa w naszym kraju kampania informacyjna dla maturzystów. Na tych niezwykłych i  bogatych programowo prezentacjach edukacyjnych uczniowie najstarszych klas liceów i techników „wykuwają” swoją maturalną strategię, podejmują  wstępne decyzje, na jakie studia i do jakiej uczelni pójdą za rok. Dobre przygotowanie przyszłych studentów, pozyskanie zainteresowania najlepszych spośród nich, to cel stawiany sobie przez najbardziej ambitne uczelnie. Gra o dobrego studenta przekłada się przecież na jakość i pozycję szkół wyższych.

W tym roku „matura spotyka się ze studiami” w 14. największych ośrodkach akademickich. Za nami wydarzenia w Kielcach, Szczecinie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Olsztynie, Gliwicach, Lublinie, Poznaniu i w Białymstoku. Przed nami jeszcze ostatni salonowy tydzień, podczas którego spotkamy się z maturzystami w Krakowie (27-28 IX), Rzeszowie (29-30 IX) i Bydgoszczy (30 IX). 

Ideę Salonu Maturzystów najlepiej oddają słowa pomysłodawcy tego wydarzenia i prezesa Perspektywy Press, Waldemara Siwińskiego: – Salon jest takim miejscem, gdzie z jednej strony uczniowie mogą czerpać najlepsze informacje o egzaminach maturalnych z najbardziej kompetentnego źródła, czyli od znakomitej ekipy ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, a z drugiej, wyposażeni w tę wiedzę, zwiększają swoje szanse na dobrze zdaną maturę, więc ze spokojem mogą się spotkać z przedstawicielami uczelni, by jak najlepiej zaplanować swoją przyszłość. To właśnie dlatego nazywamy salony miejscem spotkania matury ze studiami, a tłumy odwiedzających tę imprezę maturzystów i ich nauczycieli są najlepszym dowodem na to, że to potrzebna inicjatywa.

***

Salon Maturzystów Perspektywy 2022 objęty jest patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) prof. Arkadiusza Mężyka.

www.salonmaturzystow.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt