MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Jak wynika z oficjalnego badania przeprowadzonego przez izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ponad połowa amerykańskich studentów popiera ruch BDS wspierający Palestyńczyków.

Ruch The Boycott, Divestment, Sanctions (BDS) działa na rzecz zakończenia międzynarodowego poparcia dla izraelskiego ucisku Palestyńczyków i naciska na Izrael, aby przestrzegał prawa międzynarodowego. Badanie wykazało, że 48 proc. amerykańskich studentów popiera Izrael, podczas gdy 56 proc popiera bojkot Izraela tak długo, jak długo będzie on okupował tereny zdobyte w 1967 roku.

Poparcie dla bojkotu Izraela wyrazili studenci, którzy interesują się polityką, a stosunkowo wysokie poparcie wyrazili studenci szkół prywatnych oraz osoby w wieku 30 lat i starsze.

Według sondażu 50 procent studentów stwierdziło, że postrzega Izrael pozytywnie, w porównaniu z 36 procentami, które stwierdziły, że nie mają pozytywnego spojrzenia na kraj. Urzędnicy Ministerstwa twierdzą, że wyniki nie są złe, „ponieważ studenci mają tendencję do bardziej ekstremalnych poglądów politycznych”. Dodali, że im starsi uczniowie, tym bardziej pozytywnie postrzegają Izrael jako państwo demokratyczne i high-tech. Jednak izraelscy urzędnicy byli zaniepokojeni badaniami i wskazywali, że ruch BDS wywiera znaczny wpływ na kampusy.

Opr. MTA

Źródło: https://www.ynetnews.com

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.