MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


O tym jak przygotować się do nauki za granicą i jak rozpoznać edukację w obcym kraju, dowiemy się na EduFestival, który odbędzie się już 6 października 2022 r., w godzinach 14:00-18:00, w hotelu Park Inn by Radisson w Krakowie. Przedstawiciele zagranicznych szkół średnich i uczelni udzielą wszelkich wskazówek i pomogą w procesie aplikacyjnym. Zarejestruj się na stronie www.edufestival.pl i uzyskaj odpowiedź na pytanie, jak za darmo podjąć naukę za granicą!

Coraz więcej rodziców rozważa wysłanie dziecka do szkoły za granicę już na poziomie szkoły średniej. Wielka Brytania i USA wciąż pozostają popularnymi kierunkami – wyjaśnia Tomáš Jízdný, założyciel Education.cz, organizator EduFestival w Krakowie.

Nauka w innym kraju daje szansę na poznanie obcej kultury i środowiska, poprawia umiejętności językowe, a także pozwala zdobyć umiejętności nieosiągalne w polskiej szkole. Jest to krok w kierunku niezależności i autonomiczności. Szkoły z internatem pozwalają uczniom rozwijać swoje mocne strony i talenty. Dzięki doskonałemu wyposażeniu są znakomitym wyborem dla sportowców, a także uczniów zorientowanych artystycznie. W wielu szkołach znajdują się obiekty sportowe, teatry czy pracownie artystyczne.

Polecamy właśnie szkoły z internatem, tzw. Boarding Schools, w których uczniowie mieszkają na terenie kampusu przez cały czas trwania ich edukacji, mają dostęp do szkolnego wyposażenia a tym samym rozwijają swoje zainteresowania. Naszym zdaniem jest to najpopularniejsza opcja w USA – dodaje Tomáš.

Wiele osób marzy o podjęciu nauki poza granicami swojego kraju, ale nie wie, jak to zrobić. Każdy, kto weźmie udział w festiwalu, będzie mógł spotkać się z przedstawicielami szkół z internatem oraz uczelni. Przyjadą reprezentanci placówek z Wielkiej Brytanii, USA i Kanady, a także Austrii i Holandii. Będzie można porozmawiać z amerykańską organizacją FLAG (Foreign Links Around the Globe), która specjalizuje się w programach dedykowanym uczniom szkół średnich – zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Z pomocą mentorów uczestnicy festiwalu poznają cały proces aplikowania do szkoły za granicą. Na festiwalu uczniowie będą mogli sprawdzić swoje mocne strony i talenty w teście osobowości w języku angielskim. Ponadto zaplanowano konkurs, w którym można wygrać bilety do Energylandii dla całej klasy.

Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na www.edufestival.pl.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!