MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W ramach obchodów inauguracji roku akademickiego w Politechnice Łódzkiej zostało podpisane porozumienie zapowiadające powstanie Erasmus+ InnHUB Łódź.

Rozszerzanie sieci współpracy międzynarodowej, synergia biznesu z nauką, czy rozwój dzięki Programowi Erasmus+ to tylko niektóre wyzwania stojące przed centrum innowacji, jakie już wkrótce zostanie otwarte w Łodzi. Porozumienie zapowiadające powstanie Erasmus+ InnHUB Łódź zostało podpisane 5 października w ramach obchodów uroczystej inauguracji roku akademickiego w Politechnice Łódzkiej.

Rozwój sieci regionalnych centrów innowacji stał się jednym z priorytetowych celów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji stanowiącej Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Sygnatariuszami porozumienia uruchamiającego najnowszą placówkę był prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik, Rektor Politechniki Łódzkiej oraz dr hab. Paweł Poszytek, Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Program Erasmus+, choć kojarzony najczęściej ze studenckimi wymianami, nie jest skierowany wyłącznie do studentów.

 – Jest on zaadresowany do wszystkich, którzy chcą podnosić kompetencje w taki sposób, aby dobrze wpisać się w potrzeby rynku pracy. Nie określamy grup wiekowych, społecznych czy instytucji – wyjaśnia dr hab. Paweł Poszytek, Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. – Budżet programu Erasmus+, jaki Komisja Europejska przeznaczyła na lata 2021-2027, to ponad 28 mld euro. Bardzo zależy nam na tym, aby powstające ośrodki pomogły jak najlepiej wykorzystać te pieniądze – dodaje.

– Nowe centrum ma ogromne znaczenie z uwagi na tempo rozwoju, za którym muszą podążać uczelnie i przemysł. W Łodzi dynamicznie rozwija się sektor nowoczesnych technologii. Niezbędnym czynnikiem do budowania kultury innowacji i kreatywności jest współdziałanie nauki, biznesu, sztuki, organizacji społecznych oraz władz publicznych – mówi rektor prof. Krzysztof Jóźwik i jak podkreśla – Centrum innowacji Erasmus+ InnHUB będzie promować region łódzki, wzmacniać współpracę międzynarodową i wspierać realizację licznych projektów. Będzie także wspierać młodych i tych starszych w uzupełnianiu wiedzy, bo dziś ta zdobyta na jakimś etapie naszego życia już nie wystarcza, musimy ją odświeżać i rozwijać przez całe życie.  
 
Erasmus+ InnHUB Łódź stanie się piątym regionalnym centrum wsparcia Programu Erasmus+ na mapie Polski. Będzie ono mieścić się w Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej. Wcześniej podobne miejsca powstały w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Poznaniu. Łódzki punkt będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych jeszcze w tym roku na terenie Politechniki Łódzkiej. Placówka będzie służyć za centrum informacyjne, miejsce warsztatów, szkoleń czy spotkań przedstawicieli nauki, innowacji i biznesu.

Najbliższe terminy naboru wniosków do Programów ruszają wiosną.

Źródło: https://p.lodz.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt