MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ponieważ skutki inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę są nadal odczuwalne, oficjalnie uruchomiono nowy program stypendialny UE wspierający naukowców z tego kraju. MSCA4Ukraine jest finansowany w ramach unijnych działań i oferuje specjalne stypendia wspierające naukowców z Ukrainy.

Program został uruchomiony przez Viviane Hoffmann, zastępcę dyrektora generalnego ds. edukacji, młodzieży, sportu i kultury w Komisji Europejskiej oraz Igora Taranova, dyrektora generalnego Wydziału ds. Nauki i Innowacji, Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukrainy. Hoffmann podkreśliła, że celem Unii Europejskiej jest „zachowanie i pielęgnowanie ogromnej społeczności naukowej Ukrainy z korzyścią dla Ukrainy dziś i w przyszłości”. Dodając, że „jesteśmy tu, aby Was wspierać”, zachęcała „organizacje zainteresowane goszczeniem stypendystów z Ukrainy oraz naukowców, którzy musieli opuścić swój kraj, aby w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez MSCA4Ukraine”. Taranov z zadowoleniem przyjął tę nową inicjatywę wsparcia dla ukraińskich naukowców: „Jesteśmy przekonani, że program MSCA4Ukraine zapewni wszelką możliwą pomoc w udanej integracji ze społeczeństwem europejskim. To bardzo ważny środek wsparcia, który pozwoli naukowcom kontynuować działalność za granicą”.

MSCA4Ukraine umożliwi ukraińskim naukowcom kontynuowanie pracy w państwach członkowskich UE i krajach stowarzyszonych z programem Horyzont Europa, przy jednoczesnym utrzymaniu kontaktów ze społecznościami badawczymi i innowacyjnymi w Ukrainie. W związku z tym, po ceremonii otwarcia, odbyła się sesja informacyjna dla potencjalnych organizacji wnioskujących i badaczy z Ukrainy, aby wyjaśnić praktyczne szczegóły, takie jak kryteria kwalifikowalności, przygotowanie wniosku i znalezienie instytucji przyjmującej. Dzięki już dostępnemu naborowi wniosków i związanym z nim dokumentom możliwe będzie składanie wniosków od 24 października, kiedy zostanie uruchomiony dedykowany portal.

Wnioski będą sprawdzane na bieżąco, aż do wykorzystania wszystkich dostępnych środków. MSCA4Ukraine jest wdrażany przez Scholars at Risk Europe (goszczący na Uniwersytecie Maynooth), Fundację Alexandra von Humboldta oraz European University Association. Podczas wydarzenia Amanda Crowfoot (sekretarz generalny, EUA), Thomas Hesse (zastępca sekretarza generalnego, Fundacja Alexandra von Humboldta) i Gemma Irvine (wiceprzewodnicząca ds. równości i różnorodności, Maynooth University) wyrazili dumę ze wspólnego wdrażania tego ważny programu.

Opr. MTA

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.