MegaBaza edukacyjna Perspektywy®W tegorocznej szóstej edycji akcji „Dziewczyny na politechniki!” i czwartej edycji akcji „Dziewczyny do ścisłych!” wzięło udział 18 uczelni z całej Polski. Na uczennice szkół ponadgimnazjalnych czekały spotkania, prezentacje, warsztaty i rozmowy ze studentkami i absolwentkami, które osiągnęły sukcesy w swojej branży.

Na Politechnice Łódzkiej dziewczyny wymieniały koła w samochodzie rajdowym, montowały nowoczesną biżuterię świetlną, malowały płócienne ekotorby i nabyły umiejętności reporterskich w Studenckim Radiu Żak. Można było uczestniczyć w pokazach mody w wykonaniu studentek – stroje projektowane na Politechnice Gdańskiej inspirowane były… architekturą budynków. Sekcja Teakwondo zrobiła pokaz samoobrony z ogniem, a dziewczyny kładły wszystkich na łopatki. Dużym powodzeniem cieszyła się prezentacja Cyberoka (Polski Wynalazek 2013) na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG.

Bardzo przypadł mi do gustu dzień otwarty dla dziewczyn w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Mogłam dowiedzieć się ciekawostek na temat studiów, które w przyszłości będą mnie interesowały i poznać program ArchiCAD do projektowania architektonicznego – mówi Liwia Wiśniewski, uczennica Technikum Architektoniczno-Budowlanego w Warszawie.

Wiele dziewczyn wybrało się na poszczególne uczelnie z odległych miast. Na Politechnice Białostockiej pojawiła się duża grupa uczennic z Suwałk, w Częstochowie – z Katowic, W Gdańsku – z Bydgoszczy. Katarzyna Totkowicz, tegoroczna maturzystka, przyjechała na Dzień Otwarty na Politechnikę Warszawską z Jeleniej Góry. – Na maturze będę zdawać fizykę i rozszerzoną matematykę, bo myślę o kierunku budownictwo. Podoba mi się szczególnie specjalizacja energooszczędna i chciałabym w przyszłości budować takie domy albo zajmować się nadzorem budowlanym – mówi.

Dziewczyny opowiadały, na jakie kierunki studiów będą składały dokumenty, a niektóre z nich przyznały, że politechniki przekonały je do siebie nawet bardziej niż podczas normalnego Dnia Otwartego, bo zaprezentowały się od wyjątkowej, bardzo atrakcyjnej strony, a ich pracownicy i studentki gotowi byli porozmawiać z każdą chętną osobą.

Jesteśmy tu właśnie po to, aby odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania – podkreślał podczas uroczystego rozpoczęcia dnia Otwartego na Politechnice Warszawskiej prorektor ds. studenckich prof. Władysław Wieczorek.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt