MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbędzie się Środkowoeuropejskie Forum Technologiczne (CETEF’22). Przedstawiciele biznesu, nauki i agencji rządowych z 16 europejskich krajów przyjadą do Wrocławia, by wziąć udział w wydarzeniu, w tym Mariya Gabriel, Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży.

Goście będą rozmawiać o stworzeniu międzynarodowej platformy do dyskusji nad polityką europejską w zakresie rozwoju dziedzin techniki mających decydujące znaczenie dla sukcesu transformacji cyfrowej. Zajmą się także inspirowaniem sieci partnerskich do realizacji dużych projektów europejskich w zakresie wysokich technologii oraz zaprezentowaniem polskiego potencjału technologicznego i badawczego w zakresie realizacji projektów rozwojowych Unii Europejskiej, w szczególności w obszarze transformacji cyfrowej i energetycznej.

To wszystko w ramach Środkowoeuropejskiego Forum Technologicznego (CETEF’22), które organizuje Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii we współpracy z PWr oraz Federacją Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT. Partnerem strategicznym wydarzenia jest KGHM.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod auspicjami Komisji Europejskiej i pod patronatem Parlamentu Europejskiego. Swój udział zapowiedziała m.in. Mariya Gabriel, Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży, która w poniedziałek, 24 października, podczas inauguracji wydarzenia opowie o szansach, które daje krajom Europy Centralnej nowy europejski plan na rzecz innowacji. Początek wystąpienia o godz. 9.40 w Centrum Konferencyjnym Politechniki Wrocławskiej.

W forum udział wezmą też Cristian-Silviu Buşoi, przewodniczący Komitetu Przemysłu, Badań i Energii Parlamentu Europejskiego oraz Peter Droell, dyrektor w Dyrektoriacie Generalnym KE ds. Badań i Innowacji.

– Wśród uczestników konferencji są przede wszystkim reprezentanci kadry kierowniczej centrów badawczo-rozwojowych oraz kierownicy projektów w zakresie transformacji cyfrowej – mówi dr inż. Zygmunt Krasiński, prezes Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii (IZTECH). –  Pojawią się też menedżerowie odpowiedzialni za rozwój infrastruktury technologicznej przemysłu i usług oraz specjalizujący się w projektowaniu i integracji systemów automatyki przemysłowej i logistycznej, a także przedstawiciele instytucji unijnych, ministerstw i agencji rządowych dysponujący środkami finansowymi na wsparcie transformacji cyfrowej gospodarki europejskiej oraz projektów związanych z rozwojem technologii.

W trakcie dwudniowych obrad uczestnicy będą zastanawiali się nad kierunkami efektywnej alokacji środków europejskich przeznaczonych na wsparcie transformacji cyfrowej, nad doskonaleniem mechanizmów finansowania i realizacji podejmowanych w tym zakresie projektów oraz nad stanem i kierunkami rozwoju technologii, od których zależy sukces transformacji cyfrowej. Podczas sesji problemowych zostaną także zaprezentowane osiągnięcia technologiczne czołowych koncernów światowych oraz polskich przedsiębiorstw specjalizujących się w wytwarzaniu produktów i usług na rzecz transformacji cyfrowej.

– To okazja, by spotkać wybitnych europejskich naukowców i praktyków w zakresie rozwoju dziedzin mających kluczowe znaczenie dla sukcesu transformacji cyfrowej – mówi dr Zygmunt Krasiński. –  Mam nadzieję, że ta wymiana pomysłów i doświadczeń będzie owocna.

W czasie CETEF22 będzie możliwość porozmawiać z przedstawicielami projektu Innovation Coach – www.innovationcoach.pl.

Ważnym wydarzeniem forum będzie też Dzień Młodego Naukowca, który 24 października zorganizuje Krajowa Reprezentacja Doktorantów i PWr.

https://cetef.eu/

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.