MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Do 30 października 2022 trwa rekrutacja do  II edycji programu stypendialno-mentoringowego “Dziewczyny w grze!” skierowanego do utalentowanych artystycznie lub technicznie i uczennic szkół średnich zafascynowanych gamingiem i pragnącym rozwijać się zawodowo w branży gier wideo.

Dziewczyny w grze! to pierwszy w Polsce program stypendialno-mentoringowy dla kobiet w gamingu i gamedevie, skierowany do uczennic szkół średnich każdego typu, ze szczególnym uwzględnieniem kandydatek z mniejszych miejscowości. W jego ramach dziewczyny wezmą udział w rocznym cyklu szkoleń z zakresu tworzenia gier wideo, otrzymają indywidualną opiekę mentorską specjalistów ze studia CD PROJEKT RED oraz 12-miesięczne wsparcie finansowe przeznaczone na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju.  

Nasz program kierujemy do młodych dziewcząt, które dopiero zaczynają planować swoją przyszłość i karierę zawodową. Być może część z nich nigdy nie pomyślała poważnie o pracy przy grach wideo, bo to „zajęcia dla chłopaków”? W naszym społeczeństwie pokutuje bowiem stereotyp, że branża gier wideo jest miejscem tworzonym głównie przez i dla mężczyzn. Chcemy to zmienić i tym samym ułatwić dziewczynom dostęp do naszej branży, a ją samą uczynić bardziej zróżnicowaną – mówi Agnieszka Szamałek-Michalska, Internal Communication & Culture Manager w CD PROJEKT RED. 

Współorganizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od lat działa na rzecz wspierania wyborów edukacyjnych młodych ludzi i jest odpowiedzialna za szereg inicjatyw mających na celu wspieranie kobiet w branży technologicznej.

W Perspektywach wierzymy mocno w dziewczyny i ich moc zmieniania świata. W programie “Dziewczyny w grze!” chcemy dotrzeć do utalentowanych dziewczyn, przekazać im wiedzę, narzędzia i to co mniej uchwytne, a kluczowe — dawkę odwagi, która pomoże im spojrzeć na swoje życie w szerszej perspektywie i zaplanować z przytupem przyszłość. Ten program jest niczym wojownicza księżniczka Ciri z Wiedźmina. Razem z nią zawalczymy, aby dziewczyny były naprawdę w grze! – mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Perspektywy Women in Tech.

Pierwsza edycja tego innowacyjnego projektu edukacyjnego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - z całej Polski napłynęło aż 1400 zgłoszeń utalentowanych i zafascynowanych gamingiem młodych programistek, graficzek, animatorek i pisarek. Podczas kilku etapowego procesu rekrutacyjnego wyłonionych zostało 20 najzdolniejszych kandydatek, które przez następny rok rozwijały swoje umiejętności twarde i miękkie pod okiem mentorów i mentorek z CD PROJEKT RED, twórców kultowego “Wiedźmina” i “Cyberpunk 2077”.

Popularność pierwszej edycji programu Dziewczyny w grze! dobitnie świadczy o tym, że statystyki nie kłamią: według najnowszych badań IQS opublikowanych w raporcie Game Story - w Polsce jest 17 milionów graczy, z czego aż 47% z nich — czyli 8 milionów — stanowią kobiety! Prawie 2,3 mln kobiet deklaruje, że gra codziennie na konsoli lub komputerze, a 22% graczek podkreśla, że gaming jest ich pasją.

Pierwszy etap rekrutacji online do programu rozpocznie się 5 września i potrwa do 30 października 2022 roku. 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt