MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

To będzie wielkie święto całej rodziny Akademickiego Związku Sportowego. W piątek w Lublinie odbędzie się coroczna Gala Sportu Akademickiego. Spotkanie będzie połączone z obchodami stulecia Organizacji Środowiskowej AZS Lublin.

W programie zaplanowane są m.in. sportowe podsumowanie roku akademickiego 2021/2022, wręczenie nagród za Akademickie Mistrzostwa Polski 2021/2022 oraz wręczenie corocznych nagród i wyróżnień. Gala Sportu Akademickiego to również okazja do uroczystego podsumowania obchodów 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie.

Każdego roku spotykamy się w innym miejscu. Tym razem będziemy świętować sukcesy sportu akademickiego w Lublinie, jednym z najbardziej akademickich miast w Polsce. Organizacja Środowiskowa AZS Lublin od wielu lat działa bardzo prężnie, a w tym roku obchodzi setną rocznicę założenia. Gala Sportu Akademickiego to wielkie święto AZS, podczas którego możemy przeżywać wspaniałe chwile ostatnich dwunastu miesięcy – mówi Dariusz Piekut, sekretarz generalny AZS.

Podczas gali uhonorowani zostaną zwycięzcy klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski,  polscy medaliści tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata czy wyróżniający się młodzi działacze AZS. Przedstawiona zostanie także książka „Sport to nie wszystko”, która powstała we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym. To zbiór wywiadów z wybitnymi sportowcami, w tym medalistami olimpijskimi, związanymi obecnie lub w przeszłości z AZS. Będą również odznaczenia przygotowane przez AZS Lublin. 

Fot. Paweł Skraba/archiwum AZS

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt