MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już po raz piąty organizatorzy programu społecznego „Szkoła bez przemocy” ogłosili ogólnopolski konkurs „Wychowawca Roku 2013”. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody finansowe na realizację inicjatyw wychowawczych na łączną kwotę 16'000 złotych.

Celem konkursu organizowanego od 2009 r. w ramach „Szkoły bez przemocy” jest promocja i wspieranie wychowawczej roli nauczycieli. Do konkursu mogą być zgłaszani nauczyciele, pedagodzy oraz inni pracownicy pedagogiczni. Istotą konkursu jest ponadto wzmocnienie samych wychowawców, pokazanie, że nie tylko uczą, ale kształtują postawy, cieszą się uznaniem uczniów i rodziców, a do tego są bezgranicznie oddani swojej pracy.

Zwycięzców wybierają rodzice, uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół w Polsce. Do 17 maja 2013 roku na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl dostępny będzie formularz zgłoszeniowy. Aby zgłosić swojego kandydata wystarczy wpisać imię i nazwisko wychowawcy, szkołę oraz krótkie uzasadnienie wyboru.

Dziennikarze regionalni zweryfikują nadesłane zgłoszenia i na podstawie liczby oddanych głosów oraz uzasadnień wyłonią 10 finalistów z każdego województwa. Lista finalistów zostanie ogłoszona na stronie Programu: www.szkolabezprzemocy.pl, a także opublikowana w dziennikach regionalnych i ich portalach internetowych. Od 27 maja do 8 czerwca 2013 r. do godz. 12:00 będzie można oddawać głosy na finalistów za pośrednictwem SMS-ów. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 10 czerwca 2013 r.

Dodatkowo w tym roku został także ogłoszony ogólnopolski konkurs dla dzieci na film o wychowawcy. Mogą się do niego zgłosić zespoły klasowe, które w krótki i kreatywny sposób zaprezentują swojego wychowawcę.

Filmy będzie można zgłaszać drogą mailową oraz za pośrednictwem specjalnej platformy od 06 do 17 maja 2013 r. Następnie będą one weryfikowane przez Biuro Programu oraz zamieszczane na kanale YouTube „Szkoły bez przemocy”. Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia filmu do konkursu znajdują się na stronie Programu: www.szkolabezprzemocy.pl w zakładce Konkurs na film.

Głosowanie na zwycięski film odbędzie się za pomocą aplikacji na profilu Facebook’owym Programu od 20 do 26 maja 2013 r. Nagrodą w konkursie jest wycieczka klasowa do Warszawy. Wyniki zostaną ogłoszone 27 maja 2013 r.

Uroczysta gala wręczenia nagród najlepszym polskim wychowawcom oraz zwycięzcom konkursu na film odbędzie się w czerwcu 2013 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.szkolabezprzemocy.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt