MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel - w ramach wieloletniej współpracy na rzecz zwiększenia udziału kobiet w branży nowych technologii rozpoczęła nowy program stypendialny dla dziewczyn w STEM (science, technology, engineering, mathematics).

Program „New Technologies for Women – Ukraine” skierowany jest do kształcących się na terenie Polski ukraińskich studentek, doktorantek i absolwentek szkół średnich, które z powodu trwającej na Ukrainie wojny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej/życiowej.

Udało nam się wybrać 50 wspaniałych dziewczyn, które wezmą udział w programie i przez kolejne miesiące będą wzmacniać swoje kompetencje technologiczne a także pracować nad rozwojem swojej przyszłej kariery. Ponadto każda z nich otrzyma wsparcie absolwentki poprzednich edycji programu, skierowanych do polskich studentek kierunków STEM.

Dlaczego Intel oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy wspierają podobne programy dla kobiet i dziewczyn w STEM?

“W Intelu dążymy do zwiększania jakości życia każdej osoby na świecie, dlatego aktywnie angażujemy się w kształtowanie karier ludzi. Stawiamy na różnorodność i inkluzywność, i staramy się edukować i zachęcać kobiety do częstszego decydowania się na kierunki techniczne. Aby jeszcze poszerzyć te działania, rozbudowaliśmy istniejący program „Nowe technologie dla dziewczyn” – o stypendia dla 50 studentek z Ukrainy. Chcemy zapewnić  studentkom z Ukrainy możliwość kształcenia się w kierunku nowych technologii oraz wesprzeć ich pasje i rozwój”.    (Irina Ledyaeva Public Affairs Lead, Intel Corporation, Poland)

“Misją Fundacji Edukacyjnej Perspektywy jest zachęcanie kobiet do wyboru edukacji w obszarze STEM. Fundacja pomaga im wejść na rynek pracy oraz zbudować spektakularną karierę – w przemyśle, nauce czy też na drodze rozwoju własnego startupu technologicznego. W ten sposób wspiera powstanie pokolenia świadomych liderek, które zmienią świat technologii”. (Bianka Siwińska, CEO, Fundacja Edukacyjna Perspektywy).

Poza programem, dziewczyny wezmę też udział w Perspektywy Women in Tech 2023 - największym w Europie i Azji wydarzeniu dla kobiet w STEM, Tech & IT.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave