MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Dr hab. Karolina Jaklewicz, prof. PWr otrzymała Srebrny Medal Sztuki, Nauki i Literatury za swoje osiągnięcia artystyczne.

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez paryskie Towarzystwo Akademickie Arts-Sciences-Lettres (Société Académique Arts-Sciences-Lettres). Organizacja działa od 1915 r. pod patronatem Prezydenta Republiki oraz Académie Française. Każdego roku organizuje specjalną galę w Hotelu Intercontinental Paris Le Grand. W trakcie wydarzenia wręczane są medale wybitnym osobom z Francji i zagranicy w uhonorowaniu ich zasług w zakresie sztuki, nauki oraz literatury.

Wśród laureatów są m.in. laureaci nagrody Nobla: Maria Skłodowska-Curie, Piotr Curie, Albert Schweitzer, Jean-Marie Lehn, a także muzycy, odkrywcy, artyści, malarze, rzeźbiarze i literaci.

Dr hab. Karolina Jaklewicz, prof. uczelni pracuje na Wydziale Architektury, gdzie kieruje Katedrą Architektury i Sztuk Wizualnych. Od 2020 r. jest pełnomocniczką rektora ds. przeciwdziałania dyskryminacji

Artystka, kuratorka i wykładowczyni. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. W 2012 obroniła tytuł doktora sztuk pięknych za cykl malarski „Idea a forma geometryzująca w malarstwie”. Finalistka konkursu Strabag Artaward International (2012 i 2013). Jej prace były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą (m.in. Preview Berlin Art Fair 2013czy NordArt 2009) oraz na kilkunastu wystawach indywidualnych. Obrazy prof. Jaklewicz znajdują się w kolekcjach prywatnych (polskich i zagranicznych) oraz państwowych.

Źródło: https://pwr.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt